Czarnoskóry dziennikarz skrytykował BLM. Został… zbanowany na Twitterze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/ screen

Po skrytykowaniu na Twitterze milionowych zakupów liderki BLM, czarnoskóry dziennikarz został zbanowany.

  • Czarnoskóry dziennikarz Jason Whitlock skrytykował fakt, iż liderka BLM zakupiła willę za 1,4 miliona dolarów w białej dzielnicy.
  • Za swój krytyczny wpis, mężczyzna został zbanowany na Twitterze pod pozorem “naruszenia zasad społeczności”.
  • Whitlock uważa, iż BLM jest “świętą krową Big Tech”, której nie wolno krytykować, najwyraźniej – nawet będąc czarnoskórym.
  • Przeczytaj również: Liderka BLM potępiona przez czarnoskórych. Kupiła dom w „białej dzielnicy”

Jason Whitlock, czarnoskóry dziennikarz, ośmielił się skrytykować zakupy liderki BLM. Za potępienie jej zachowania, został zbanowany na Twitterze. Współzałożycielka ruchu, Patrisse Khan-Cullors kupiła bowiem w ostatnim czasie luksusowy dom za ponad milion dolarów. O dziwo, wymarzona rezydencja orędowniczki walki z “białą supremacją” znalazła się w typowo “białej” dzielnicy. Krytyka zachowania kobiety okazała się jednak na tyle niewłaściwa, iż Twitter postanowił rozprawić się z dziennikarzem.

Whitlock udostępnił link do artykułu “Dirt”, który jako pierwszy poinformował o luksusowym zakupie liderki BLM. “Współzałożycielka Black Lives Matter kupiła dom za 1,4 miliona dolarów w Topanga, gdzie populacja czarnoskórych wynosi 1,4%. Jest ze swoimi ludźmi!” – napisał ironicznie. Czarnoskóry mężczyzna został zbanowany na Twitterze za rzekome “naruszenie zasad”. Mimo to, nie zmienił swojej opinii co do całej sytuacji. Wskazał, iż liderka BLM dokonała świadomego, wyrachowanego wyboru. “Uważam, że to hipokryzja” – dodał w późniejszym wywiadzie.

„Miała wiele opcji, gdzie mieszkać. Wybrała jedno z najbielszych miejsc w Kalifornii. Będzie miała wybór białych gliniarzy i białych ludzi, na których będzie mogła narzekać. To wybór, bracie” – napisał w odpowiedzi na krytykę tweeta Whitlock. „Twitter zablokował moje konto około godziny 16 w piątek” – powiedział w wywiadzie dla DailyMail.com. „Powiedzieli, że moje konto zostało zablokowane, ponieważ ujawniłem dane osobowe o kimś. Dodali, że muszę usunąć tweeta udostępniającego historię serwisu dirt.com o kupnie domu w Topanga przez Cullors” – wyjaśnił.

Czarnoskóry dziennikarz jest przekonany, iż BLM posiada niespotykany dotychczas immunitet. „BLM to jedna ze świętych krów Big Tech” – stwierdził Whitlock. “Od lat narzekam na oszustwa i kłopoty finansowe BLM. Myślę, że Twitter szukał pretekstu do usunięcia mnie z platformy” – przekonywał.

Post Millennial

POLECAMY