Liderka BLM potępiona przez czarnoskórych. Kupiła dom w “białej dzielnicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Liderka ruchu BLM, Patrisse Khan-Cullors, została ostro skrytykowana za zakup luksusowego domu w białej dzielnicy Los Angeles.

  • Współzałożycielka i liderka ruchu Black Lives Matter zakupiła niedawno luksusowy dom w Los Angeles.
  • Oburzenie wywołał fakt, iż w okolicy mieszkają praktycznie jedynie biali ludzie, zaś populacja czarnoskórych wynosi zaledwie 2%.
  • Oskarżanej o czerpanie zysków z BLM Khan zarzucono również rasizm i skrajną hipokryzję, gdyż sama nie zechciała zamieszkać wśród swoich pobratymców.
  • Przeczytaj również: Liderka BLM miała „walczyć z rasizmem”. Kupiła sobie domy za miliony dolarów

Współzałożycielka Black Lives Matter, Patrisse Khan-Cullors, została potępiona za swój ostatni zakup przez czarną społeczność. Kobieta kupiła bowiem nieruchomość za 1,4 miliona dolarów w białej dzielnicy Los Angeles. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż Khan od lat walczyła z tzw. “białą supremacją”, domagając się “walki z rasizmem” w USA. Mogłoby się zatem wydawać, iż powinna zamieszkać w dzielnicy pełnej czarnoskórych osób. Tak się jednak nie stało.

Liderka BLM kupiła dom w Topanga Canyon, miejscu zamieszkałym przez wielu hollywoodzkich aktorów i muzyków. Według danych spisu ludności w USA, 88% mieszkańców Topanga to biali ludzie. Mniej, niż 2% ludności stanowią tam czarnoskóre osoby. Zakupiony kompleks zajmuje około jednej czwartej akra. Dom posiada trzy sypialnie, dwie łazienki, oraz oddzielny, mniejszy apartament z sypialnią i łazienką z prywatnym wejściem, salonem i aneksem kuchennym. Inwestycja Khan miała być ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich, którzy wspierali jej “walkę z rasizmem”.

“Czerpie korzyści” z “tragedii czarnoskórych”

Kwestia zakupu domu w białej dzielnicy pojawiła się wkrótce potem, jak podniesiono temat finansów Khan i ruchu BLM. Inni członkowie ruchu zarzucili założycielce “czerpanie korzyści finansowych z tragedii czarnych”. “Wykorzystała kartę “niesprawiedliwość wobec czarnych”. Oszukiwała od pierwszego dnia” – pisali rozgoryczeni komentujący. Zakup domu został również wielokrotnie skrytykowany zarówno za rasizm, jak i hipokryzję. „Jak na kogoś, kto twierdzi, że kocha czarnych, to trochę dziwne, że wybrała miejsce do życia, które jest praktycznie pozbawione czarnych ludzi” – stwierdzono na Twitterze. Jak poinformowało Black Lives Matter, w 2020 roku ruch otrzymał z darowizn aż 90 milionów dolarów.

The Blaze

POLECAMY