Media Narodowe wchodzą na platformę Rumble. “Mamy dość cenzury YouTube’a”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Youtube od pewnego czasu blokuje dodawanie filmów na kanał Media Narodowe. Powodem jest wywiad redaktora Jakuba Zgierskiego z doktorem Piotrem Rubasem.

Niejasny powód blokady

Lekarz internista pracujący w Niemczech w rozmowie skrytykował politykę przeciwdziałania COVID-19. Wywiad osiągnął 500 tyś wyświetleń. Oprócz blokady kanału głównego, drugi – Media Narodowe EXTRA, został zdemonetyzowany. Oznacza to, że twórcy utracili możliwość zarabiania na swojej pracy.

Kanał główny – Media Narodowe utracił możliwość zarobkowania już w grudniu. W ten sposób YouTube blokuje dostęp do treści ponad 200 tysiącom odbiorów.

Brak dochodów to problem opłacenia pracowników MN – Nie zarabiamy na żadnym z naszych filmów. Straciliśmy sporą część naszego dochodu. Utrudnia nam utrzymanie redakcji i jej bieżące działania – oświadcza redakcja.

MN w serwisie rumble.com

Od teraz filmy Mediów Narodowych dostępne będą na platformie rumble.com. To kanadyjska platforma wideo. Znana z licznych przypadków, gdzie twórcy po cenzurze YouTube rozpoczynali na niej publikację.

Dotychczasowe materiały wciąż dostępne są w serwisie YouTube na kanale MediaNarodowe oraz MediaNarodowe EXTRA.

wirtualnemedia.pl

POLECAMY