Arizona: broń przestanie być kontrolowana?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Doug Ducey, gubernator Arizony, podpisał ustawę, która chroni prawa posiadaczy broni. Zwolennicy March for Our Lives twierdzą, że eliminuje ona możliwość dyskusji na temat reformy broni.

  • Ustawa, którą podpisał Ducey zapobiegawczo chroni posiadaczy broni w tym stanie przed federalnymi przepisami
  • Biasiucci: Nasze przepisy dotyczące broni w Arizonie są mocne i wierzymy, że przestrzegający prawa posiadacze broni, mogą ją nosić
  • Do dyskusji włączyli się zwolennicy March for Our Lives, grupy popierającej kontrolę broni
  • Zobacz także: Brytyjczycy o krok od odporności stadnej. Naukowcy nie mają wątpliwości

Doug Ducey, gubernator Arizony, podpisał w tym tygodniu ustawę, która zapobiegawczo chroni posiadaczy broni w tym stanie przed federalnymi przepisami, które dotyczą kontroli zgłoszonych broni.

Druga Poprawkę podpisano dwa dni przed tym, jak prezydent Biden ogłosił kilka działań wykonawczych. Zwrócił się do Departamentu Sprawiedliwości o zaproponowanie zasady zakazującej tzw. ghost guns. Jest to domowej roboty broń, która nie posiada numerów seryjnych.

Ustawa nie zmienia obecnych przepisów

– To proaktywne prawo w odpowiedzi na to, co może wyjść od administracji Bidena – powiedział Ducey w arizońskim radiu KTAR-FM. Dodał, że ustawa nie zmienia żadnych obecnych przepisów.

Co więcej, wypowiedział się również Leo Biasiucci, członek Partii Republikańskiej, który finansował ustawę.

– Jeśli rząd federalny zrobi cokolwiek, co będzie próbowało naruszyć naszą Drugą Poprawkę w Arizonie, nie podporządkujemy się – poinformował w KSAZ-TV.

Dodał, że został wybrany, aby „chronić naszą Konstytucję”, a administracja Bidena chciała zakazać karabinków Ar-15. – Uważamy, że to nie w porządku. Nasze przepisy dotyczące broni w Arizonie są mocne i wierzymy, że przestrzegający prawa posiadacze broni, mogą ją nosić.

Do dyskusji włączyli się zwolennicy March for Our Lives, grupy popierającej kontrolę broni. Twierdzą, że nowe prawo w Arizonie eliminuje możliwość dyskusji na temat reformy broni.

– To sprawia, że wszelkie prawa uchwalane przez rząd federalny, dotyczące bezpieczeństwa posiadania broni, nie są egzekwowane w Arizonie. Eliminuje wszelkie rozmowy na ten temat. Sprawia, że ​​jest to bardziej niebezpieczne miejsce w Arizonie – powiedziała współdyrektor grupy, Maya Zuckerberg.

www.foxnews.com

POLECAMY