REKLAMA

Arizona: broń przestanie być kontrolowana?

REKLAMA

Doug Ducey, gubernator Arizony, podpisał ustawę, która chroni prawa posiadaczy broni. Zwolennicy March for Our Lives twierdzą, że eliminuje ona możliwość dyskusji na temat reformy broni.

  • Ustawa, którą podpisał Ducey zapobiegawczo chroni posiadaczy broni w tym stanie przed federalnymi przepisami
  • Biasiucci: Nasze przepisy dotyczące broni w Arizonie są mocne i wierzymy, że przestrzegający prawa posiadacze broni, mogą ją nosić
  • Do dyskusji włączyli się zwolennicy March for Our Lives, grupy popierającej kontrolę broni
  • Zobacz także: Brytyjczycy o krok od odporności stadnej. Naukowcy nie mają wątpliwości

Doug Ducey, gubernator Arizony, podpisał w tym tygodniu ustawę, która zapobiegawczo chroni posiadaczy broni w tym stanie przed federalnymi przepisami, które dotyczą kontroli zgłoszonych broni.

Druga Poprawkę podpisano dwa dni przed tym, jak prezydent Biden ogłosił kilka działań wykonawczych. Zwrócił się do Departamentu Sprawiedliwości o zaproponowanie zasady zakazującej tzw. ghost guns. Jest to domowej roboty broń, która nie posiada numerów seryjnych.

Ustawa nie zmienia obecnych przepisów

– To proaktywne prawo w odpowiedzi na to, co może wyjść od administracji Bidena – powiedział Ducey w arizońskim radiu KTAR-FM. Dodał, że ustawa nie zmienia żadnych obecnych przepisów.

Co więcej, wypowiedział się również Leo Biasiucci, członek Partii Republikańskiej, który finansował ustawę.

– Jeśli rząd federalny zrobi cokolwiek, co będzie próbowało naruszyć naszą Drugą Poprawkę w Arizonie, nie podporządkujemy się – poinformował w KSAZ-TV.

Dodał, że został wybrany, aby „chronić naszą Konstytucję”, a administracja Bidena chciała zakazać karabinków Ar-15. – Uważamy, że to nie w porządku. Nasze przepisy dotyczące broni w Arizonie są mocne i wierzymy, że przestrzegający prawa posiadacze broni, mogą ją nosić.

Do dyskusji włączyli się zwolennicy March for Our Lives, grupy popierającej kontrolę broni. Twierdzą, że nowe prawo w Arizonie eliminuje możliwość dyskusji na temat reformy broni.

– To sprawia, że wszelkie prawa uchwalane przez rząd federalny, dotyczące bezpieczeństwa posiadania broni, nie są egzekwowane w Arizonie. Eliminuje wszelkie rozmowy na ten temat. Sprawia, że ​​jest to bardziej niebezpieczne miejsce w Arizonie – powiedziała współdyrektor grupy, Maya Zuckerberg.

www.foxnews.com

REKLAMA

Komentarze