REKLAMA

Adoracja narusza standardy YouTube? Katolicka stacja zablokowana

REKLAMA

Kolejny kanał na YouTube z zablokowaną możliwością prowadzenia transmisji na żywo. Tym razem chodzi o katolicką stację EWTN Polska. Zdaniem administracji YouTube, adoracja Najświętszego Sakramentu, transmitowana od ponad dwóch lat, złamała zasady portalu.

  • YouTube zablokował katolickiej stacji EWTN Polska możliwość prowadzenia transmisji na żywo. Dotychczas za pośrednictwem serwisu transmitowana była adoracja oraz główny program stacji.
  • EWTN to międzynarodowa katolicka telewizja, założona w USA przez Matkę Angelicę. Jest znana na całym świecie i nadawana w kilku wersjach językowych.
  • 20 października 2018 roku wystartowała jej polska wersja, nadawana z Wrocławia. Do dzisiaj EWTN Polska można było oglądać za darmo w internecie, poprzez platformę YouTube.
  • Zobacz także: „Wyborcza” atakuje katolicką organizację. Nie pasuje im współpraca z mężem posłanki PiS

– Z wielkim żalem pragnę poinformować, że w Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia nasza Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska, została pozbawiona możliwości transmisji „na żywo” Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu z Niepokalanowa oraz jakiejkolwiek innej transmisji na naszym kanale YouTube – przekazał ks. Piotr Wiśniowski, dyrektor EWTN Polska. Nie wiadomo konkretnie, czym adoracja zawiniła władzom YouTube.

EWTN to międzynarodowa katolicka telewizja, założona w USA przez Matkę Angelicę. Jest znana na całym świecie i nadawana w kilku wersjach językowych. 20 października 2018 roku wystartowała jej polska wersja, nadawana z Wrocławia. Do dzisiaj EWTN Polska można było oglądać za darmo w internecie, poprzez platformę YouTube.

– Od przeszło 2 i pół roku Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu na naszym kanale, cieszyła się ogromną popularnością o wymiarze globalnym, co wielokrotnie potwierdzały katolickie media na świecie i w Polsce. Pozbawienie nas możliwości transmisji LIVE w przeddzień Święta Bożego Miłosierdzia uznajemy za nieprzypadkowe oraz wyraz dyskryminacji wobec społeczności katolików na świecie, pragnących oddawać cześć Bogu Stwórcy według swoich tradycji i standardów – podkreślił ks. Piotr Wiśniowski.

– Wyrażamy sprzeciw wobec takich działań platformy YouTube oraz żądamy wyjaśnień: w czym Adoracja Wieczysta Najświętszego Sakramentu online nie spełnia jej zasad społeczności (community guidelines) – podkreślił.

ewtn.pl

REKLAMA

Komentarze