Hernik: Hipokryzja, to słowo klucz do lewicy [WIDEO]

Dodano   0
  Loading
Jan Hernik

/ Fot. YouTube/MediaNarodoweEXTRA

Jan Hernik, amerykanista opowiedział o zmianach legislacyjnych w stanie Georgia w USA. Poruszył także temat poprawności politycznej i lewicowej narracji Demokratów.

Gościem Karola Plewy w Rozmowie Mediów Narodowych był Jan Hernik, amerykanista. Poruszonym tematem były zmiany dotyczące sposobu głosowania w wyborach w stanie Georgia.

Kultura wymazywania w USA

Gość odniósł się do wypowiedzi Donalda Trumpa dotyczącej kultury wymazywania. Wskazał na podmioty popierające cenzurę i poprawność polityczną. – Są to organizacje, które skrytykowały republikańską część stanu Georgia. Firmy skrytykowały Georgię za ustalenie legislacji, która docelowo rozszerza prawa wyborcze, mimo że zarówno organizacje i lewicowe organizacje, stronnictwa związane z partią demokratyczną mówią odwrotnie – powiedział Jan Hernik.

Zwolennicy Demokratów w USA, kłamliwie informują o ograniczeniu praw wyborczych. – Główna narracja środowisk lewicowych mówi o tym, że w Georgii w tej chwili są wielkie restrykcje, jeśli chodzi o głosowanie. Będą wymagane dowody tożsamości ze zdjęciem i to jest rasizm – ironizuje Hernik.

Niewielkie zmiany

Gość stwierdził, że w funkcjonowaniu systemu głosowania niewiele się zmieni. – W Georgii, jeśli chodzi o głosowanie osobiście w lokalu wyborczym, od lat wymagany jest dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie jest to w żadnym stopniu nic nowego. System wyborczy będzie wymagał w miejsce podpisu podania numeru dowodu tożsamości – powiedział.

Jan Hernik podał przyczyny zmian. – Każdy uczciwy obywatel dzięki tej ustawie może zagłosować korespondencyjnie w Georgii. Każdy obywatel, który nie ma nic do ukrycia. Po to są te regulacje, aby ograniczyć oszustwa w wyborach korespondencyjnych – mówił.

Gość podał także inne zmiany wynikające z ustawy. – Limit urn wyborczych, jedna na 100 tys. obywateli. Dwie soboty przedterminowego głosowania przed oficjalnym pierwszym terminem głosowania w wyborach prezydenckich. Dodane zostały weekendy przedwyborcze. Przed uchwaleniem najnowszego prawa w Georgii można było głosować tylko w jeden z dwóch dni weekendu – kontynuował obecny w studiu.

Odnosząc się do lewicowej narracji powiedział – Nie ma nic wspólnego z prawdą i osoby, które popierają głosy wypływające ze środowisk demokratycznych najpewniej nie widziały na oczy tej ustawy. Hipokryzja, to jest słowo klucz do lewicy – mówił Hernik.

Proces w sprawie śmierci Georga Floyda

Gość w trakcie rozmowy odniósł się także do sprawy zabójstwa Georga Floyda. – Wątpię, że Derek Chauvin wyjdzie cało z tego procesu. Na pewno zostanie ukarany jako przykład tej poprawności politycznej. Na pewno dosięgnie go kara, bo jakby nie dosięgła to będziemy mieli kolejną falę Black Lives Matter. Kolejną falę podpalania Ameryki – podsumował gość.

POLECAMY