Dramat izraelskiego posła: Wyznaczono mu miejsce obok kobiety

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do Knesetu wpłynął wniosek izraelskiego posła, niezadowolonego, że wyznaczono mu miejsce obok kobiety. Szczęśliwie, biuro parlamentu znalazło innego parlamentarzystę, który zgodził się zamienić miejscem. Jemu siedzenie obok kobiety nie przeszkadza.

  • Biuro Knesetu, izraelskiego parlamentu zmieniło miejsce ultraortodoksyjnego posła, ponieważ nie zgodził się siedzieć obok kobiety.
  • Inny polityk zgodził zamienić się miejscem.
  • Biuro Knesetu nie chce ujawnić, jak nazywa się poseł, którego dotyczy ta sprawa.
  • Zobacz także: PILNE: YouTube cenzuruje Media Narodowe. Poszło o wywiad z lekarzem

Niedawno w Izraelu miały miejsce kolejne przedterminowe wybory parlamentarne. Przyszedł więc czas na wyznaczenie miejsc, które na sali obrad zajmą poszczególni parlamentarzyści. Okazało się, że dokonany przez biuro Knesetu wybór nie zadowolił izraelskiego ultraortodoksyjnego posła, który dowiedział się, że miałby siedzieć obok kobiety. Jednak udało się uniknąć dramatu parlamentarzysty, bo inny z polityków zgodził się zamienić miejscem.

Biuro Knesetu nie chce ujawnić, jak nazywa się poseł, którego dotyczy ta sprawa. – Dwie partie ultraortodoksów, Zjednoczony Judaizm Tory i Sefardyjska Partia Strażników Tory, z zasady nie mają kobiet na listach i są przeciwne ich udziałowi w polityce – wyjaśnił Kacper Kita. – Biuro Knesetu tłumaczy, że zgodziło się na taką prośbę ze względu na „szacunek dla przekonań” posła – poinformował.

„Każde dziecko wiedziało kiedyś, co to jest Żyd, a co to jest goj”

– Możliwe też, że chodziło o posła z nowo powstałej partii Noam (przyjemność/dobroć), która weszła do Knesetu z listy koalicji Religijny Syjonizm. Noam założono pod patronatem grupy ortodoksyjnych rabinów uważających za priorytet walkę z LGBT i obronę tradycyjnej rodziny – napisał.

– W spocie wyborczym Noam lewicowi aktywiści, reformowani (nieortodoksyjni) Żydzi i homoseksualiści byli zestawieni z nazistami i palestyńskimi terrorystami pod hasłem „wszyscy oni chcą nas zniszczyć”. Partia chce m.in. zakazać kobietom służby w armii – zauważył.

– Dekadę temu każde dziecko można było zapytać, co to jest rodzina – ojciec, matka i dzieci. Można je też było zapytać, czym jest naród Izraela. Każde dziecko wiedziało kiedyś, co to jest Żyd, a co to jest goj – powiedział szef Noam, poseł Awi Maoz.

POLECAMY