W Belgii ruszyła platforma szczepień „last minute” na COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka

/ fot. pxhere.com

Belgijskie władze uruchomiły specjalną platformę internetową Qvax.be. Za jej pomocą można skorzystać z ofert szczepień „last minute” na COVID-19.

  • Żeby kwalifikować się do szczepień “last minute” na koronawirusa, wystarczy skończyć 18 lat i zarejestrować się na specjalnej platformie internetowej.
  • W kolejce do szczepień „last minute” jest już niemal 200 tys. Belgów.
  • W przypadku pojawienia się niewykorzystanych dawek w danym ośrodku szczepień, w pierwszej kolejności zaproszenia wysyłane są do osób najstarszych.
  • Aby skorzystać ze szczepień „last minute” na COVID-19, trzeba w przypadku pojawienia się wolnej dawki odpowiedzieć w ciągu pół godziny.
  • Zobacz także: Minister zdrowia: W wakacje ruszą szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Na Qvax.be przyjmowane są zapisy wszystkich mieszkańców Belgii od 18. roku życia. Każdy może wyrazić tam gotowość przyjęcia szczepionki niewykorzystanej w danym dniu. Aby skorzystać ze szczepień „last minute” na COVID-19, trzeba w przypadku pojawienia się wolnej dawki odpowiedzieć w ciągu pół godziny. W przeciwnym wypadku zaproszenie przechodzi na kolejną osobę.

W kolejce do szczepień „last minute” jest już niemal 200 tys. Belgów. Rząd zapewnia, że kolejność nie ma znaczenia. W przypadku pojawienia się niewykorzystanych dawek w danym ośrodku szczepień, w pierwszej kolejności zaproszenia wysyłane są do osób najstarszych.

Belgia chce maksymalnie wykorzystać dostępne zasoby szczepionek. Poza tym nowy portal ma przyśpieszyć proces szczepień.

rmf24.pl

POLECAMY