Minister zdrowia: W wakacje ruszą szczepienia dzieci przeciw COVID-19

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
szczepienia

Miś, szczepionka, szczepienia dzieci / Fot.pixabay.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że w wakacje ruszą szczepienia chętnych dzieci. Pfizer, producent szczepionki, głosił, że jest ona bezpieczna dla osób między 12. a 15. rokiem życia.

Adam Niedzielski na antenie radia Zet wyjaśnił, że od Pfizera napływają optymistyczne informacje. Okazuje się, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat. Wobec tego minister zdrowia poinformował, że szczepienia dzieci przeciw koronawirusowi ruszą w Polsce w wakacje.

– Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem – podkreślił minister zdrowia.

Pfizer jest producentem szczepionki na COVID-19. Ogłosił on, że jest ona nie tylko bezpieczna, ale również wysoce skuteczna u dzieci między 12. a 15. rokiem życia. Badania przeprowadzono na grupie 2 260 osób. Jak podaje Agencja Reutera, wśród dzieci, którym podano placebo, odnotowano 18 zakażeń koronawirusem. U osób zaszczepionych nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia. Obecnie preparat jest dozwolony dla osób powyżej 16. roku życia.

wiadomosci.gazeta.pl, pch24.pl

POLECAMY