REKLAMA

Masakra w parku. Bójka mężczyzn zamieniła się w strzelaninę

REKLAMA

W noc Zmartwychwstania Pańskiego doszło w amerykańskim mieście Birmingham w stanie Alabama do strzelaniny. Masakra miała miejsce w parku, gdzie urządzono festyn wielkanocny. W trakcie świętowania doszło do bójki pomiędzy dwoma grupkami mężczyzn, a w ostateczności walka przeobraziła się w strzelaninę. Zginęła w niej postronna kobieta, a kilka osób zostało rannych.

Jak co roku w parku miejskim w Birmingham w stanie Alabama, mieszkańcy zorganizowali festyn z okazji święta Zmartwychwstania Pańskiego. W Patton Park zgromadziły się setki osób w tym wiele rodzin z dziećmi.

Masakra w Patton Park

Około godziny 19 lokalnego czasu – 2 w nocy czasu polskiego – doszło do sprzeczki pomiędzy dwiema grupkami mężczyzn. Ostatecznie konflikt rozwinął się w wymianę ognia. W jej wyniku doszło do postrzelenia kilku postronnych osób, w tym małoletnich dzieci.

Sierżant Rod Mauldin w trakcie konferencji prasowej poinformował, że w wyniku strzelaniny zginęła 32-letnia kobieta niebiorąca udziału w konflikcie. Mężczyźni postrzelili również dzieci i młodzież w wieku 4, 15, 16, 17 i 21 lat. Zostali przewiezieni do szpitala, a ich stan określono jako stabilny.

„Ten park był pełen ludzi, pełen rodzin, i wiemy, że ludzie coś widzieli” – skomentował sierż. Mauldin z Birmingham.

Według doniesień amerykańskich mediów, do tej pory nie pochwycono sprawców zdarzenia. Masakra, która zaburzyła prawo do radosnego świętowania pochłonęła niewinne ofiary. Policjanci poprosili również o pomoc w odnalezieniu przestępców.

wnp.pl

REKLAMA

Komentarze