Skwieciński zaszczepił się rosyjską szczepionką. Udzielił na ten temat wywiadu rosyjskiemu Sputnikowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
były prezydent USA

Strzykawka ze szczepionką. / Fot. pixabay.com

Piotr Skwieciński, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie, zaszczepił się rosyjską szczepionką przeciwko koronawirusowi. Udzielił również wywiadu pro-putinowskiemu Sputnikowi, gdzie podzielił się swoimi wrażeniami.

  • Skwieciński wskazał, że będąc w Moskwie, nie ma raczej możliwości korzystania z innej szczepionki
  • Obecnie czeka na drugą dawkę, ma ją otrzymać mniej więcej w połowie kwietnia
  • Wokół rozmowy udzielonej reżimowemu Sputnikowi pojawiły się kontrowersje
  • Zobacz także: Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny rozpoczął strajk głodowy

Piotr Skwieciński to m.in. były wiceszef programu informacyjnego „Wiadomości” TVP1, niegdyś Prezes Polskiej Agencji Prasowej. 1 marca 2019 został dyrektorem Instytutu Polskiego w Moskwie. Placówka ta podlega Ministerstwu Spraw Zagranicznych.

Pod koniec marca 2021 roku P. Skwieciński zaszczepił się rosyjską szczepionką Sputnik V. Teraz czeka na drugą dawkę, ma ją otrzymać mniej więcej w połowie kwietnia. Udzielił na ten temat wywiadu reżimowemu Sputnikowi. Wskazał, że będąc w Moskwie, nie ma raczej możliwości korzystania z innej szczepionki.

Skwieciński rozmawiał z dziennikarzem Leonidem Swiridowem, który pod koniec 2015 roku na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego został wydalony z Polski. Zarzucano mu działalność szpiegowską.

Na pytanie, czy miał niepożądane objawy po szczepieniu Skwieciński odpowiedział: – W sobotę wieczorem i w niedzielę miałem podwyższoną temperaturę. Nie było to miłe, bo bolało też ramię po szczepieniu. Ale to wszystko było w pełni „wynosimo”, mówiąc po rosyjsku.

Kontrowersyjny wywiad

Wokół rozmowy pojawiły się kontrowersje. Należy pamiętać, że gdy wywiadu Sputnikowi czy samemu Swiridowowi udzielali inni politycy, na przykład Konfederacji, to dla polityków PiS było to wystarczającym dowodem, by nazwać przeciwnika „ruską onucą”. Czy w związku z udzieleniem wywiadu Sputnikowi Skwiecińskiego można nazwać „ruskim agentem”?

Głos w tej sprawie zabrał Stanisław Żaryn, Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych. Na swoim Twitterze napisał: „Kolejne osoby publiczne decydują się na wywiady dla Sputnika. Rosyjski Sputnik to nie jest medium. To kontrolowane przez Kreml narzędzie propagandy wymierzonej w Zachód i RP. Udzielanie wywiadów Sputnikowi to wpisywanie się w agresywne działania propagandowe Kremla przeciwko RP.”

nczas.com

POLECAMY