Spór w podkarpackim sejmiku. Marszałek Ortyl zostanie wykluczony z klubu PiS?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władysław Ortyl

Władysław Ortyl, prezes zarządu okręgowego PiS na Podkarpaciu / Fot. Facebook

Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego i szef struktur Porozumienia w tym województwie domaga się wykluczenia Marszałka Władysława Ortyla z klubu Radnych PiS. Zarzuca mu, że „przeprowadza plan wprowadzenia do szpitala na Szopena w Rzeszowie prywatnego podmiotu i przekazanie mu bardzo istotnej części działalności”.

  • Wśród radnych rządzącej na Podkarpaciu koalicji PiS-SP-Porozumienie rozgorzał spór w kontekście jednego z rzeszowskich szpitali.
  • Krytycy zarzucają marszałkowi województwa dążenie do częściowej prywatyzacji placówki.
  • Jeden z krytyków, radny Jacek Kotula, został wykluczony z klubu PiS.
  • Natomiast wykluczenia z klubu marszałka Ortyla domaga się lider Porozumienia Jarosława Gowina na Podkarpaciu, Stanisław Kruczek.
  • Zobacz także: Spór w obozie władzy. Poszło o brak maseczek u kandydatów na prezydenta Rzeszowa

– Wszelkie granice zostały przekroczone, gdy podczas piątkowego posiedzenia klubu PiS, celem zasiania terroru wśród pozostałych radnych, ogłoszono o wyrzuceniu z klubu Radnego Wojewódzkiego Jacka Kotuli, bez możliwości odwołania – podkreślił Kruczek.

– W tym tygodniu Pan Premier Mateusz Morawiecki tłumaczył całej Polsce przyczyny, dla których należy bardzo ostrożnie podchodzić do procesów prywatyzacyjnych w ochronie zdrowia. Wręcz szokujące na tym tle jest to, co czyni od sierpnia 2020 roku marszałek województwa -Władysław Ortyl – stwierdził. – Nie bacząc na nic, przeprowadza plan wprowadzenia do szpitala na Szopena w Rzeszowie prywatnego podmiotu i przekazanie mu bardzo istotnej części działalności -najpoważniejszych operacji, w tym onkologicznych. Budzi we mnie najpoważniejsze obawy motywacja takiego działania. Co może za tym stać? – zastanawiał się.

Pan Marszałek Marek Kuchciński Pan Senator RP Mieczysław Golba do wiadomości: Radni Sejmiku Województwa…

Opublikowany przez JACEK Kotula Wtorek, 30 marca 2021

– Krytykowaliśmy naszych przeciwników politycznych w 2014 roku, za wątpliwe plany prywatyzacji szpitali. Teraz sami mamy to robić? – zapytał. – W imieniu Porozumienia Jarosława Gowina oświadczam, iż nie ma na to naszej zgody. Wzywam liderów pozostałych ugrupowań, Marka Kuchcińskiego i Mieczysława Golbę, by przed poniedziałkowym posiedzeniem sejmiku złożyli również taką jasną deklarację – zaapelował. – Za takie plany Konsekwencją powinno być wykluczenie Marszałka Władysława Ortyla z klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości – napisał.

facebook.com

POLECAMY