Oświadczenie Rot Niepodległości. “Sprzeciwiamy się federalizacji UE”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. You Tube/Media Narodowe

Stowarzyszenie Rot Marszu Niepodległości zaprezentowało dzisiaj oświadczenie o najbliższych planach polskiego rządu oraz Komisji Europejskiej. Zdaniem organizacji patriotycznej Komisja Europejska chce doprowadzić dzięki epidemii koronawirusa do federalizacji Unii Europejskiej. Jednym z narzędzi użytych do takich zmian ma być ogłoszony pół roku temu Fundusz Odbudowy.

Od kilku miesięcy w krajach należących do Unii Europejskiej odbywa się dyskusja na temat przyszłości po epidemii koronawirusa. Unijna gospodarka ucierpiała na skutek wprowadzonych obostrzeń oraz ograniczeń handlowych i usługowych. Liderzy UE wraz z Komisją Europejską ustalili pod koniec ubiegłego roku wspólny Fundusz Odbudowy, który składał się będzie między innymi z kredytów.

Przeciwnicy Unii Europejskiej ostrzegają, że przez sposób w jaki być wypłacany ten fundusz oraz jego powiązanie z tzw. praworządnością w kraju członkowskim jest niebezpieczny. Fundusz ma wprost zagrażać suwerenności krajów członkowskich.

Oświadczenie Rot Niepodległości stanowi ostrzeżenie przed Funduszem Odbudowy

Stowarzyszenie Rot Marszu Niepodległości wystosowało specjalny komunikat wyjaśniający działanie europejskiego funduszu oraz czym zagraża dla polskiej suwerenności.

“Wykorzystując kryzys covidowy, Komisja Europejska przygotowała plan federalizacji Unii Europejskiej. Instrumentem dalszej federalizacji ma być Fundusz Odbudowy. Jego istotą jest zaciągnięcie kredytu przez Komisję Europejską i solidarne, przez wszystkie państwa, spłacanie tego kredytu. W przypadku niewypłacalności jednego z państw, odpowiedzialność na jego niewypłacalność ponoszą pozostałe państwa unijne. Natomiast dostęp do tych funduszy ma być uzależniony od kryteriów ustalanych przez Komisję Europejską, jak na przykład kryterium praworządności” – czytamy w oświadczeniu Rot Niepodległości.

Jak wskazano w oświadczeniu, kraje członkowie same pozwalają Komisji Europejskiej na zwiększanie zakresu jej władzy poprzez oddawanie suwerenności odbudowy własnych gospodarek – “Oznacza to, że państwa unijne radykalnie zwiększają władzę Komisji i jednocześnie uzależniają się od jej decyzji w kwestii możliwości wykorzystania tych funduszy. Przyjęcie tego Funduszu oznacza, że Polska będzie odpowiedzialna, na przykład za spłatę kredytów za coraz bardziej zadłużone państwa południowej Europy, natomiast decyzje państwa polskiego będą uzależnione finansowo od decyzji Komisji Europejskiej” – podkreślono.

Dzięki takim zmianom i uległości krajowych rządów m.in. polskie społeczeństwo, naród utraci kontrolę nad własnym państwem. Faktyczną władzę posiadać będą zagraniczne czynniki, które dzięki Funduszowi Odbudowy będą mogły szantażować poszczególne państwa.

Nowe unijne podatki

Oświadczenie Rot Niepodległości wspomina również o nowych możliwościach Komisji Europejskiej, która wprowadzi nowe unijne podatki – “Jednocześnie ten Fundusz przewiduje wprowadzenie podatków unijnych : od transakcji finansowych, opodatkowanie gigantów cyfrowych, opłatę od plastyku, czy podatek węglowy. Jest to sprzeczne z konstytucyjną zasadą kontroli władz Rzeczpospolitej przez własny naród, a zarządzanie finansami publicznymi jest konstytucyjnie zagwarantowanym wyrazem suwerenności państwa polskiego” – zauważono.

Powołano się na historię Stanów Zjednoczonych, gdzie uwspólnotowienie długu i wprowadzenie podatków federalnych doprowadziło do wytworzenia się jednego bytu państwowego.

“Akceptacja tego „Funduszu” jest zgodą na radykalne wyzbywanie się naszej suwerenności na rzecz instytucji międzynarodowych i pozbawienie narodu polskiego możliwości niepodległego kształtowania swojego losu. Podstawowym gwarantem wolności narodu jest niepodległe państwo polskie” – czytamy.

Stowarzyszenie podkreśliło bardzo wyraźnie, że sprzeciwia się takiej polityce państwa polskiego oraz Unii Europejskiej, która w niedługim czasie może doprowadzić do utraty niepodległości krajów członkowskich w tym Polski.

roty.pl

POLECAMY