9-letnia imigrantka utonęła w Rio Grande. Próbowała dostać się do USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube/ screen

9-letnia imigrantka została znaleziona nieprzytomna na wyspie po meksykańskiej granicy USA. Dziewczynki nie udało się uratować.

Według władz federalnych, 9-letnia imigrantka utonęła podczas próby przedostania się wraz z rodziną przez Rio Grande do Teksasu. Jest to pierwsza śmierć dziecka, jaką zgłoszono podczas trwania kryzysu migracyjnego na południowo-zachodniej granicy USA. Agenci Straży Granicznej Stanów Zjednoczonych odpowiedzieli na wezwanie o pomoc. Na miejscu znaleźli matkę z dwójką dzieci, cała trójka była nieprzytomna. Matka i młodsze dziecko zostali reanimowani, 3-letni chłopiec przeżył.

Niestety starsze dziecko, 9-letnia imigrantka, nie została uratowana. Przetransportowano ją na pogotowie Eagle Pass w Teksasie, jednak dziewczynka nie zareagowała na próby reanimacji. Ostatecznie, uznano ją za zmarłą zgodnie z oświadczeniem wydanym przez federalną agencję celną i graniczną USA. Uratowana matka dzieci jest Gwatemalką. Dzieci z kolei, a zatem również 9-letnia imigrantka, były obywatelami Meksyku.

“Austin L. Skero II, główny agent patrolowy w sektorze Straży Granicznej Del Rio w południowym Teksasie, powiedział, że jego agenci uratowali ponad 500 migrantów próbujących nielegalnie wjechać do USA od początku bieżącego roku podatkowego, który rozpoczął się w październiku” – informuje The New York Times. Według danych CBP w tym okresie zmarło łącznie 82 migrantów. 9-letnia dziewczynka nie jest zatem pierwszą ofiarą masowej imigracji, która zaczęła się jeszcze w chwili, gdy Joe Biden kandydował na stanowisko prezydenta USA. Obietnice wyborcze Bidena zwabiły bowiem tysiące nielegalnych imigrantów, którzy zaczęli dosłownie szturmować granicę. Jak się okazuje, nieraz z tragicznym skutkiem.

The New York Times

POLECAMY