Covidowe szaleństwo w USA. Dr Fauci twierdzi, iż dzieci nie powinny bawić się bez masek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Anthony Fauci

Dr Anthony Fauci / Fot. screen

Dr Anthony Fauci po raz kolejny wystąpił z ostrzeżeniem dotyczącym zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii w USA. Zdaniem eksperta, dzieci nie powinny bawić się ze sobą nie mając założonych masek.

Dzieci nie powinny bawić się ze sobą nie mając założonych masek. Takie przekonanie wyraził dr Anthony Fauci, ekspert zajmujący się epidemią koronawirusa w USA. Podczas niedzielnego wywiadu doktor przekazał Amerykanom swoje kolejne ostrzeżenie, które dotyczyło nowego szczepu koronawirusa. Fauci gościł w programie CBS na żywo, kiedy zapytano go o dzieci bawiące się razem w grupach w kontekście epidemii. Doktor odpowiedział wówczas: „Kiedy dzieci wychodzą do społeczności, chcesz, aby nadal nosiły maski, gdy wchodzą w interakcje z grupami osób lub osobami z kilku domostw” – przekonywał.

Jak informuje New York Post, dzieci, ponieważ nadal nie są zaszczepione, muszą uważać, aby się nie zarazić. „Najwyraźniej dzieci mogą zostać zarażone” – powiedział Fauci prezenterce CBS w „Face the Nation”, zapytany o ryzyko związane z zabawami w grupach. Medyk ostrzega głównie przed bezobjawowym nosicielstwem koronawirusa, które ma rzekomo najczęściej dotykać właśnie dzieci.

Dr Fauci dodał jednak nieco optymizmu swojemu wystąpieniu, twierdząc, iż spodziewa się poprawy sytuacji w USA gdy “nadejdą miesiące letnie”. Zapytany, czy tego lata dzieci mogą wrócić na obozy letnie lub place zabaw, Fauci powiedział, że „można sobie wyobrazić, że to będzie możliwe”. W większości stanów w USA bowiem program szczepień postępuje nad wyraz szybko.

„Mamy teraz od 3 do 3,5 miliona szczepień każdego dnia. Jeśli nadążymy za tym tempem, niezmiennie, spowoduje to znacznie niższy poziom infekcji” – powiedział Fauci, dodając, że jest mam nadzieję, że latem będzie stopień wyszczepienia USA będzie odpowiednio wysoki.

New York Post

POLECAMY