Lubelski ksiądz znalazł sposób na obostrzenia w kościołach. Zaprasza na Triduum i Wielkanoc

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ksiądz proboszcz Mirosław Matuszny

/ Fot. Facebook

Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł wziąć udział w liturgii Triduum Paschalnego w podlubelskim Snopkowie. Proboszcz tamtejszej parafii, ksiądz Mirosław Matuszny, z uwagi na obowiązujące obostrzenia, przeniósł liturgię na zewnątrz kościoła.

  • Proboszcz parafii św. Karoliny Kózkówny w Snopkowie pod Lublinem, ks. Mirosław Matuszny, postanowił zarówno uszanować obowiązujące obostrzenia, jak i umożliwić wszystkim chętnym obecność na uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Uroczystości odbędą się na świeżym powietrzu.
  • Nabożeństwa Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku rozpoczną się w Snopkowie o godz. 18. Liturgia Wielkiej Soboty natomiast o godz. 20. Z kolei Msza rezurekcyjna zaplanowana jest na 6 rano.
  • Zobacz także: Ubeckie metody Lewicy. Zgłaszają księży do sanepidu za łamanie zaleceń

Według aktualnych zarządzeń władz, na każde 20 m kw. kościoła może przypadać jedna osoba z zachowaniem odległości minimum 1,5 metra. W przypadku przynajmniej części świątyń może to oznaczać, że nie wszyscy zainteresowani wierni mogą uczestniczyć w liturgii. Ksiądz Mirosław Matuszny postanowił zarówno uszanować obowiązujące obostrzenia, jak i umożliwić wszystkim chętnym obecność na uroczystościach Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

To już nie pierwszy raz, gdy ks. Matuszny stosuje w Snopkowie takie rozwiązanie. Do parafii św. Karoliny Kózkówny trafił z tej pod wezwaniem Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. W ubiegłym roku decyzję o jego przeniesieniu podjął metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik. Ks. Matuszny w czasie swojej posługi w Lublinie zasłynął wieloma inicjatywami. W marcuubiegłego roku, po wprowadzeniu ograniczeń zgromadzeń w kościołach, zorganizował samotną procesję ulicami Lublina. Kapłan modlił się i chodził z relikwiami św. Antoniego. Wydarzenie było transmitowane online. O akcji wspomniały media z całego świata.

Nabożeństwa Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku rozpoczną się w Snopkowie o godz. 18. Liturgia Wielkiej Soboty natomiast o godz. 20. Z kolei Msza rezurekcyjna zaplanowana jest na 6 rano.

lublin.gosc.pl, kurierlubelski.pl

POLECAMY