Niedzielski: Być może rozważymy wprowadzenie godziny policyjnej. Stan jest absolutnie krytyczny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

/ Fot. MZ/ Twitter

– Jedynym elementem, który odróżnia nas w poważny sposób od innych krajów (w obostrzeniach – przyp. red.), to zastosowanie godziny policyjnej – zauważył minister zdrowia Adam Niedzielski w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. To jednak może wkrótce się zmienić.

  • Rząd zamierza rozważyć wprowadzenie godziny policyjnej, jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
  • Taka decyzja może zapaść, jeżeli „w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia” nie dojdzie „do przesilenia”, zmiany trendów w licznie zakażeń koronawirusem.
  • Minister zdrowia zaznaczył, że godzina policyjna musiałaby zostać wprowadzona poprzez ustawę.
  • W ciągu ostatniej doby odnotowano 31 757 nowych zakażeń koronawirusem. – Niestety nie ma tutaj żadnych pozytywnych sygnałów – zaznaczył Adam Niedzielski.
  • Zobacz także: Dworczyk: „Prawdopodobnie od maja pominiemy kolejne etapy szczepień”

– Jeżeli sytuacja będzie taka, że w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia nie będziemy widzieli, że dochodzi do przesilenia, że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważać takie scenariusze – stwierdził. Niedzielski wyjaśnił także, w jaki sposób rząd miałby wprowadzić dodatkowe restrykcje w postaci godziny policyjnej. – Regulacyjnie musielibyśmy takie obostrzenia wprowadzać poprzez ustawę – powiedział.

Minister poinformował, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 31 757 nowych zakażeń koronawirusem. – To o 5 tys. więcej niż było tydzień temu. To nieco mniejsza dynamika niż wczoraj. Niestety nie ma tutaj żadnych pozytywnych sygnałów – zaznaczył Adam Niedzielski. – Trzeba się spodziewać, że apogeum trzeciej fali będzie w okresie okołoświątecznym – zapowiedział. Jego zdaniem stan jest absolutnie krytyczny.

rmf24.pl, rp.pl

POLECAMY