Biskup kielecki grzmi ws. limitów w kościołach! “Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii”

Dodano   0  
  Loading
Biskup Jan Piotrowski

/ Fot. YouTube

– Kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy – napisał biskup kielecki Jan Piotrowski w słowie do wiernych skierowanym na Niedzielę Palmową. Podkreślił, że katolicy mają prawo do poszanowania ich potrzeb duchowych i nie potrzebują „pouczeń”.

  • Biskup kielecki Jan Piotrowski w słowie do wiernych skierowanym na Niedzielę Palmową odniósł się do sprawy limitów wiernych w kościołach.
  • Kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy – napisał.
  • Do naszych kościołów i kaplic nie wchodzi się za biletami, ale przychodzą wyłącznie ci, którzy mają takie potrzeby – podkreślił.
  • Zobacz także: Ubeckie metody Lewicy. Zgłaszają księży do sanepidu za łamanie zaleceń

– Sytuacja w jakiej się znajdujemy ogranicza nasz dostęp do
sakramentów świętych, ale jako obywatele chcemy zrozumieć dobro wynikające z tych ograniczeń – zaznaczył biskup kielecki. – Nie życzymy sobie jednak ciągłych pouczeń instruktorów nowego ładu ideologicznego, kulturowego i obyczajowego, którzy niestety w ostatnich miesiącach nie mieli odwagi innym zwracać uwagi, kiedy powszechnie łamano prawo – podkreślił.

– Jako katolicy nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, a nasze parafie nie są korporacjami, ale żywymi wspólnotami wiary – wskazał bp Jan Piotrowski. – Do naszych kościołów i kaplic nie wchodzi się za biletami, ale przychodzą wyłącznie ci, którzy mają takie potrzeby. W tym też duchu, drodzy bracia i siostry, i wy, bracia kapłani, odczytujmy znaki czasu, aby dla nikogo nie być zgorszeniem – podkreślił. – Bądźcie dla siebie nawzajem wyrozumiali, a kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy – zaapelował.

– Mimo panującej pandemii i wynikających z niej ograniczeń
sanitarnych, nadchodzące święta Zmartwychwstania Pańskiego nie utracą nic ze swojej natury, bowiem miłość, jaką Bóg dzieli z nami w Jezusie Chrystusie zmartwychwstałym jest wciąż taka sama – napisał biskup. Cały list można przeczytać po kliknięciu w ten link.

diecezja-kielce.pl

POLECAMY