Kolejny stan USA rozszerza prawo do życia. Koniec aborcji dzieci z Zespołem Downa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Źródło: lifesitenews

Gubernator Dakoty Południowej Kristi Noem podpisała ustawę zakazującą aborcji po stwierdzeniu w badaniach dziecka, że może ono mieć Zespół Downa. To kolejny stan USA, który w ostatnim czasie rozszerzył prawo do życia.

  • Zabicie dzieci nienarodzonych ze zdiagnozowanym Zespołem Downa nie będzie dłużej możliwe w amerykańskim stanie Dakota Południowa.
  • Gubernator tego stanu liczy, że w przyszłości zbrodnia aborcji zostanie zupełnie wyeliminowana w USA.
  • Ustawa wyraźnie stwierdza, że zakaz nie dotyczy aborcji, która jest konieczna do ratowania ciężarnej kobiety, której życie jest zagrożone z powodu komplikacji w ciąży.
  • Zobacz także: Korzekwa-Kaliszuk: Potrzebujemy przejść do ofensywy [WIDEO]

– Deklaracja Niepodległości podsumowuje to, co wszyscy wiemy w naszych sercach, że jest prawdą: Bóg stworzył każdego z nas i obdarzył nas wszystkich prawem do życia. Jest to prawdą dla każdego, także dla tych z dodatkowym chromosomem – powiedziała gubernator Noem. Wyraziła nadzieję, że zakaz aborcji dzieci z Zespołem Downa będzie krokiem na rzecz zupełnego zakończenia wykonywania tej zbrodni w USA.

– Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym Sąd Najwyższy uzna, że wszystkie dzieci nienarodzone z natury również posiadają takie samo prawo do życia. Dopóki ten czas nie nadejdzie, cieszę się, że mogę podpisać zakaz aborcji nienarodzonego dziecka, tylko dlatego, że u tego dziecka zdiagnozowano Zespół Downa – stwierdziła.

Biuro gubernatora przedstawiło ustawę jako sposób na ochronę osób z Zespołem Downa, ale także jako część większego wysiłku mającego na celu zupełne wyeliminowanie aborcji w USA. Ustawa wyraźnie stwierdza, że zakaz nie dotyczy aborcji, która jest konieczna do ratowania ciężarnej kobiety, której życie jest zagrożone z powodu komplikacji w ciąży. Po podpisaniu ustawy HB 1110, żadna osoba w Południowej Dakocie nie może dokonać lub próbować dokonać aborcji wiedząc, że ciężarna kobieta stara się o aborcję, ponieważ u nienarodzonego dziecka zdiagnozowano Zespół Downa.

ktiv.com

POLECAMY