Lewica w obronie sutenerów. W radzie fundacji m.in. Śmiszek czy Spurek

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

„Jak pracować seksualnie w sposób bezpieczny, świadomy i satysfakcjonujący” – to tytuł publikacji wydanej w 2019 roku przez FemFund. W latach 2018-2019 w radzie tej fundacji zasiadali m.in. lewicowi politycy Sylwia Spurek i Krzysztof Śmiszek.

– Warto powtarzać to częściej: stoimy murem za osobami pracującymi seksualnie oraz dwoma grupami, które zrzeszają takie kobiety i osoby: Sex Work Polska oraz nieformalną grupą pracownic seksualnych – twórczyniami Doświadczalnika. Znamy się z tymi grupami i osobami osobiście i jesteśmy niezwykle dumne, że FemFund wspiera finansowo ważne, a przy tym niełatwe działania prowadzone dzięki tym wspaniałym kolektywom, zapewniającym realne wsparcie osobom w pracy seksualnej. Świetna robota! – napisano w lutym 2020 roku na facebookowym profilu FemFundu. Obecnie w radzie fundacji, gdzie wcześniej byli m.in. Krzysztof Śmiszek czy Sylwia Spurek zasiada choćby była minister w rządzie Tuska Magdalena Fuszara.

Wspierana przez FemFund organizacja Sex Work Polska często atakuje polską policję za rozbijanie gangów sutenerów, grzmiąc o „kryminalizacji pracy seksualnej w Polsce”. Działania organizacji krytykowała m.in. Urszula Kuczyńska, działaczka Partii Razem i była asystentka lewicowego posła Macieja Koniecznego. Gdy została zwolniona z tego ostatniego stanowiska zarzuciła, że „stoją za tym środowiska związane z seksbiznesem”, jak Sex Work Polska.

Lewica ma usta wypchane frazesami o wolności i prawach kobiet. Jak się jednak okazuje, od lat prowadzi działania na rzecz tego, by kobiety były niewolone przez sutenerów. Warto dodać, że grantodawcą Sex Work Polska jest FemFund, która z kolei finansowana jest m.in. przez Open Society George’a Sorosa oraz polską Fundację Batorego, założoną i finansowaną przez… George’a Sorosa.

magnapolonia.org, niezalezna.pl

POLECAMY