Marsz Niepodległości zbiera fundusze na nową siedzibę. „Funkcjonowanie Stowarzyszenia jest zagrożone przez działania Trzaskowskiego”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Warszawski Ratusz wezwał władze Pragi-Północ do wyrzucenia organizatorów Marszu Niepodległości z wynajmowanego przez nich lokalu. Władze Stowarzyszenia uważają, że jest to szykanowanie organizacji patriotycznej. Otworzyli zbiórkę pieniędzy na nową siedzibę.

– Uważamy, że stowarzyszenie, którego działalność nosi znamiona dyskryminacji, nie powinno działać w lokalu miejskim. Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych, zobowiązują się do tego, podpisując umowę najmu – powiedziała Gazecie Wyborczej wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.  Takie stanowisko miasta oznacza, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości może w niedługim czasie musieć znaleźć nową siedzibę.

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ NA NOWE BIURO STOWARZYSZENIA -> TUTAJ

Sprawę skomentował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. – Polityka równościowa miasta polega na szykanowaniu organizacji patriotycznych. Nigdy nie spóźniliśmy się z terminem zapłaty czynszu i nie sprawialiśmy problemów. Mamy także status organizacji pożytku publicznego. To zdecydowanie decyzja ideologiczna – podkreślił.

– To duże zagrożenie dla funkcjonowania Stowarzyszenia, czy naszego projektu „Mediów Narodowych”. W związku z tym postanowiliśmy wezwać naszych sympatyków do wsparcia i uruchomiliśmy zbiórkę funduszy na nową siedzibę Stowarzyszenia i redakcji naszych mediów. Liczymy na duże zaangażowanie i cykliczne wsparcie – powiedział.

O tym, że zapowiedzi warszawskiego ratusza szybko przeistoczą się w rzeczywistość przekonała się dwa lata temu Fundacja Pro – Prawo do Życia. Straciła ona lokal wynajmowany od miasta i musiała znaleźć nową siedzibę. Teraz przed podobną perspektywą staje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Zbiórkę na nową siedzibę można wesprzeć klikając TUTAJ.

Nasz cel to zebranie 20 tys. zł miesięcznie, co pozwoli nam na wynajęcie profesjonalnego biura dostosowanego do potrzeb Stowarzyszenia oraz redakcji „Mediów Narodowych”. Dlatego właśnie tak ważne jest cykliczne wsparcie.

POLECAMY