Sataniści: Zakaz aborcji jest naruszeniem naszej wolności religijnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Czaszka

/ fot. pixabay

Sataniści z amerykańskiego stanu Teksas domagają się poszanowania ich wolności religijnej. Jak twierdzą, tamtejsze przepisy aborcyjne utrudniają im przeprowadzanie rytualnych aborcji.

  • Sataniści z Teksasu nie zgadzają się ze stanowymi przepisami aborcyjnymi. – Mamy specjalną procedurę i w żadnej części tej praktyki nie uwzględniamy wykonywania sonogramów ani żadnych innych medycznie zbędnych czynności, które są wymagane w Teksasie. Dlatego uważamy, że narzucenie tych rzeczy jest naruszeniem naszej wolności religijnej – wyjaśnił Lucien Greaves, współzałożyciel i rzecznik Świątyni Szatana.
  • Greaves wypowiedzi dla mediów opisał rytuał aborcji, jaki przeprowadzają.
  • Sataniści złożyli pozew w sądzie.
  • Zobacz także: Zbezczeszczono dziecięce nagrobki. Policja szuka sprawców wandalizmu

Sataniści domagają się, aby przepisy stanu Teksas ich nie obowiązywały. – Mamy specjalną procedurę i w żadnej części tej praktyki nie uwzględniamy wykonywania sonogramów ani żadnych innych medycznie zbędnych czynności, które są wymagane w Teksasie. Dlatego uważamy, że narzucenie tych rzeczy jest naruszeniem naszej wolności religijnej – wyjaśnił Lucien Greaves, współzałożyciel i rzecznik Świątyni Szatana.

Zabijanie dzieci nienarodzonych w Teksasie jest legalne do 20 tygodnia jego życia w łonie matki. Po tym terminie zabicie jest możliwe w przypadku zagrożenia życia matki lub poważnej choroby dziecka. Jeśli dana osoba kwalifikuje się do tego, stan wymaga od niej wykonania sonogramu i otrzymania dokumentacji na temat ryzyka medycznego, alternatyw adopcyjnych i etapów rozwoju płodu. Stan wymaga, by kobieta odczekała 24 godziny od otrzymania sonogramu i dokumentacji, zanim będzie mogła dokonać aborcji.

– Rytuał przebiega w ten sposób: Zanim dojdzie do aborcji […], członkini Świątyni Szatana spojrzy na swoje odbicie, przypomni sobie o swojej osobowości i odpowiedzialności za siebie, weźmie głęboki oddech, skupi się na swoich intencjach i ułoży się wygodnie. Kiedy będzie gotowa, wypowie na głos trzecią i piątą dogmatykę Świątyni – zrelacjonował satanista. – Po aborcji kobieta powraca do swoich przemyśleń i cytuje swoją osobistą deklarację: “Przez moje ciało, moją krew. Z mojej woli to się stało” – dokończył.

Pozew satanistów został złożony w Sądzie Okręgowym USA dla Południowego Dystryktu Teksasu, Wydział Houston, przeciwko Teksańskiemu Departamentowi Służby Zdrowia i Johnowi Hellerstedtowi, komisarzowi tej agencji.

washingtontimes.com

POLECAMY