Zbezczeszczono dziecięce nagrobki. Policja szuka sprawców wandalizmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@PiotrBulakowski

W Olsztynie doszło do niebywałego aktu wandalizmu na lokalnym cmentarzu. Zbezczeszczono nagrobki, gdzie pod nimi spoczywają małe dzieci. Zarządca cmentarza nie dowierzając w zastaną sytuację zgłosił sprawę na policję, która ma odnaleźć odpowiedzialne za to osoby.

Reporter radia “RMF FM” Piotr Bułakowski poinformował na swoich mediach społecznościowych o niezwykłym i bulwersującym akcie wandalizmu. Na olsztyńskim cmentarzu ulokowanego przy ulicy Poprzecznej, zbezczeszczono bowiem nagrobki należące do zmarłych dzieci.

Zbezczeszczono pokój zmarłych dzieci

Poproszony o komentarz zarządca cmentarza wyraził swój smutek i przerażenie, ze względu na skalę poniesionych kosztów oraz pogwałcenia świętości doczesnych szczątków małych dzieci – “Kilkadziesiąt grobów zostało uszkodzonych w różnym stopniu, są poprzewracane stele, połamane krzyże. Na szczęście nie było ingerencji w groby ” – opisuje dyrektor Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot.

Wygląda to jakby tornado przeszło. Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. Tym bardziej jest to bulwersujące, że chodzi o kwaterę dziecięcych grobów” – podkreślił.

Policja zabezpiecza dowody i podejmuje śledztwo

Funkcjonariusze z olsztyńskiej policji zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz wszelkie odnalezione na miejscu dowody przestępstwa – “Rano oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu kilkudziesięciu nagrobków na terenie olsztyńskiego cmentarza. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyczny” – poinformował st. sierż. Andrzej Jurkun.

Włamywacze najprawdopodobniej przedostali się na teren cmentarza pod osłoną nocy. Jednak wówczas bramy i furtki cmentarza komunalnego są zamykane. Z tego względu wandale musieli przeskoczyć przez ogrodzenie.

rmf24.pl/tvp.info.pl

POLECAMY