REKLAMA

Poseł PiS odpowiada na krytykę w wp.pl: Mogliby się wiele nauczyć od Mediów Narodowych

REKLAMA

Portal wp.pl zarzucił, że przez posła PiS Piotra Uścińskiego ludzie będą umierać na koronawirusa. Polityk zdecydował się odpowiedzieć na zarzuty. – Nie będę uczył dziennikarzy Wirtualnej Polski ich fachu, ale z pewnością mogliby się wiele nauczyć od kolegów z portalu Media Narodowe – powiedział.

  • Poseł Piotr Uściński w mediach społecznościowych poinformował o najnowszych badaniach o skuteczności pachnotki zwyczajnej w leczeniu koronawirusa.
  • Polityk został zaatakowany na łamach portalu wp.pl. „Pachnotka nie zadziała, a ludzie po prostu będą umierać” – zarzucono.
  • Nie będę uczył dziennikarzy Wirtualnej Polski ich fachu, ale z pewnością mogliby się wiele nauczyć od kolegów z portalu Media Narodowe – powiedział Uściński.
  • Zobacz także: Zioło lekarstwem na COVID? Spór między posłem PiS a dziennikarzami

– Dziennikarze Wirtualnej Polski obejrzeli filmik i przeczytali moje wpisy dotyczące opublikowanych badań naukowych, wskazujących na antycovidowe właściwości ekstraktu pachnotki zwyczajnej. […] Zaatakowali mnie twierdząc, że „pachnotka nie zadziała, a ludzie po prostu będą umierać”. Pytam się – skąd ten wniosek? – powiedział poseł Uściński, przytaczając artykuł z wp.pl. – Przecież, nawet gdyby naukowcy, na których się powołuję, m.in. z Tajwanu, Niemiec, USA, innych krajów, mylili się, to i tak właściwości pachnotki przemawiają na jej korzyść – podkreślił.

https://twitter.com/PiotrUscinski/status/1374098866602119170

– Pytam w tytule tego filmiku, czy to zioło może być lekarstwem na COVID i to bez recepty. Podaję linki do badań opublikowanych w poważnych czasopismach medycznych. Ostatnie badania wykonane na Tajwanie potwierdzają, że w warunkach laboratoryjnych pachnotka działa. Jednocześnie zaznaczam, zarówno w filmiku, jak i we wpisie, że jeszcze nie opracowano technologii produkcji leku, nie przebadano go na ludziach – stwierdził.

Pachnotka pomaga czy szkodzi? Dziennikarze WP nie mogą się zdecydować

Co ciekawe, o dobroczynnych właściwościach pachnotki donosił sam portal wp.pl jakiś czas temu. Wytknął to poseł Uściński. „Posiada ona szereg leczniczych właściwości. Wzmacnia układ odpornościowy, łagodzi objawy grypy, a także dolegliwości alergiczne. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pachnotki zwyczajnej?” – można przeczytać w artykule.

– Przecież nikogo nie namawiam do nieszczepienia, czy do unikania lekarza, leczenia szpitalnego. Wręcz przeciwnie. Podkreślam, że jestem zwolennikiem szczepień i sugeruję, żeby nie stosować niesprawdzonych terapii – zaznaczył polityk PiS.

Poseł Uściński pochwalił rzetelność ostatniego artykułu naszego portalu na temat pachnotki. – Nie będę uczył dziennikarzy Wirtualnej Polski ich fachu, ale z pewnością mogliby się wiele nauczyć od kolegów z portalu Media Narodowe – powiedział. Do momentu publikacji artykułu żaden z dziennikarzy wp.pl nie zgłosił się do odbycia stażu w naszej redakcji.

REKLAMA

Komentarze