Zaskakujący transfer. Wiceprzewodnicząca klubu Lewicy do Gowina

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewica i szefowa lubelskich struktur Wiosny Biedronia, poseł Monika Pawłowska poinformowała, że przechodzi do Porozumienia Jarosława Gowina. Jan Strzeżek, rzecznik ugrupowania zapowiedział, że to nie koniec. – Część posłów opozycji sygnalizuje chęć wstąpienia do Porozumienia – stwierdził.

  • Dotychczasowa wiceprzewodnicząca koalicyjnego klubu parlamentarnego Lewica i szefowa lubelskich struktur Wiosny Biedronia przeszła do Porozumienia Jarosława Gowina.
  • Rzecznik ugrupowania, Jan Strzeżek zapowiada, że będą kolejne transfery posłów opozycji do tej partii.
  • Monika Pawłowska jest zwolenniczką zabijania dzieci nienarodzonych, tzw. aborcji na życzenie. Chce też m.in. wprowadzenia związków partnerskich.
  • W 2019 r. jeden z działaczy młodzieżówki Wiosny oskarżył Monikę Pawłowską o mobbing. Sąd koleżeński ugrupowania oddalił ten zarzut, jednak stwierdził nieprawidłowości w kierowaniu strukturami. Za to posłanka została upomniana.
  • Zobacz także: Kanada: Ojciec nazwał „transseksualną” córkę „córką”. Trafił do więzienia

– Dziś rozpoczynam współpracę z premierem Jarosławem Gowinem – poinformowała w niedzielę wieczorem dotychczasowa wiceprzewodnicząca klubu Lewica. – To jedyne ugrupowanie szczerze zainteresowane ponadpartyjną współpracą dla dobra Polski. Wstępuję do Porozumienia. Nie wstępuję do KP PiS, pozostaję posłem niezrzeszonym – zaznaczyła Pawłowska. – To decyzja zgodna z moim sumieniem i tym, do czego zobowiązałam się wobec moich wyborców – podkreśliła.

Monika Pawłowska jest zwolenniczką zabijania dzieci nienarodzonych, tzw. aborcji na życzenie. Chce wprowadzenia związków partnerskich, mocniejszego opodatkowania Kościoła i wycofania finansowania lekcji religii ze szkół. – Nie ma co ukrywać, że na przykład w zakresie dostępu do aborcji mamy bardzo różne poglądy. Jeśli jednak spojrzymy na chęć współpracy z samorządami, sposób uprawiania polityki czy gospodarkę, to o spójność programową z posłanką Pawłowską nie ma co się martwić – ocenił rzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

W 2019 r. jeden z działaczy młodzieżówki Wiosny oskarżył Monikę Pawłowską o mobbing. Sąd koleżeński ugrupowania oddalił ten zarzut, jednak stwierdził nieprawidłowości w kierowaniu strukturami. Za to posłanka została upomniana.

dziennikwschodni.pl, tvp.info, onet.pl

POLECAMY