Działacze pro-life apelują: Wsparcie dla niepełnosprawnych zamiast nowego kompromisu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Domagamy się od polityków zaprzestania poszukiwania form tzw. nowego kompromisu aborcyjnego, który w rzeczywistości byłyby kolejną formą eugeniki – niezgodną z prawem naturalnym, prawem Bożym i Konstytucją – napisali „przedstawiciele polskich ruchów obrony życia człowieka i praw rodziny, zebrani przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej”.

  • Działacze pro-life domagają się „od polityków zaprzestania poszukiwania form tzw. nowego kompromisu aborcyjnego, który w rzeczywistości byłyby kolejną formą eugeniki”.
  • Zaapelowali o realne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami.
  • Przedstawili postulat „umożliwienia podjęcia legalnej pracy rodzicom pobierającym świadczenia pielęgnacyjne oraz zwiększenia zasiłku pielęgnacyjnego, który wynosi obecnie 215, 84 zł miesięcznie”.
  • Podkreślili, że „życie jest wartością podstawową, uniwersalną, ponadwyznaniową i powinno być chronione, niezależnie od religii czy światopoglądu”.
  • Zobacz także: Sądy w Argentynie sprzeciwiają się aborcji. Ustawa łamie konstytucję

Pod apelem podpisali się: Wojciech Zięba z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Paweł Wosicki z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny, Halina i Czesław Chytrowie z Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz Adam Kisiel jako przedstawiciel Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. W imieniu reprezentowanych przez siebie organizacji zaapelowali o realne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami zamiast przedstawiania tzw. nowego kompromisu aborcyjnego. – To niedopuszczalne zaniedbanie, że postulaty rodziców od lat są marginalizowane i wrzucane do najgłębszych szuflad w politycznych biurkach – podkreślili.

– Domagamy się umożliwienia podjęcia legalnej pracy rodzicom pobierającym świadczenia pielęgnacyjne oraz zwiększenia zasiłku pielęgnacyjnego, który wynosi obecnie 215,84 zł miesięcznie – napisali sygnatariusze. – Aborcja jest największym okrucieństwem, jakie człowiek zdołał przedsięwziąć, nadużywając swojej wolności. To bezwzględna przemoc wobec bezbronnego dziecka – stwierdzili.

– Życie jest wartością podstawową, uniwersalną, ponadwyznaniową i powinno być chronione, niezależnie od religii czy światopoglądu – podkreślili. – Debata na temat aborcji jest możliwa jedynie wtedy, kiedy opiera się o argumenty naukowe – zaznaczyli.

niedziela.pl, twitter.com

POLECAMY