Biden atakuje Putina. Ostre słowa amerykańskiego prezydenta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

/ Fot. screen

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że wierzy, iż rosyjski przywódca Władimir Putin jest zabójcą bez duszy – i przysiągł, że Putin wkrótce „zapłaci cenę” za ingerencję w wybory w USA w 2020 roku i próbę zwiększenia szans na reelekcję ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa.

  • Prezydent USA Joe Biden w ostrych słowach skrytykował prezydenta Rosji Władimira Putina.
  • Narodowa Rada Wywiadu USA opublikowała raport, w którym stwierdzono, że Putin upoważnił aktywa wywiadowcze do promowania dezinformacji podczas cyklu wyborczego w 2020 roku.
  • Administracja Bidena wcześniej w tym miesiącu nałożyła szereg sankcji na wysokich rangą rosyjskich urzędników, do których należą zastępcy szefa sztabu Putina, za otrucie i późniejsze uwięzienie Aleksieja Nawalnego.
  • Zobacz także: Antifa i BLM niszczą Seattle. Powodem rocznica śmierci czarnoskórej

Biden powiedział, że ostrzegł Putina w zeszłym miesiącu, w swojej pierwszej rozmowie telefonicznej z rosyjskim prezydentem po objęciu urzędu, że podejmie działania odwetowe, jeśli to wtrącanie się zostanie potwierdzone. – Powiedziałem: znam cię, a ty znasz mnie. Jeśli ustalę, że to się wydarzyło, to bądźcie przygotowani – stwierdził Biden w wywiadzie, który został wyemitowany w środę w programie „Good Morning America” w ABC News.

Jednocześnie Narodowa Rada Wywiadu USA opublikowała raport, w którym stwierdzono, że Putin upoważnił aktywa wywiadowcze do promowania dezinformacji podczas cyklu wyborczego w 2020 roku na temat Bidena za pośrednictwem amerykańskich mediów i osób bliskich Trumpowi. Administracja Bidena wcześniej w tym miesiącu nałożyła szereg sankcji na wysokich rangą rosyjskich urzędników, do których należą zastępcy szefa sztabu Putina, za otrucie i późniejsze uwięzienie Aleksieja Nawalnego.

Biden potwierdził też wcześniejsze doniesienia, że osobiście powiedział Putinowi w 2011 roku, gdy pełnił funkcję wiceprezydenta USA, że Putin „nie ma duszy”. – Powiedziałem mu: „Spojrzałem w twoje oczy i nie sądzę, żebyś miał duszę”. A on spojrzał z powrotem i powiedział: „Rozumiemy się” – wspominał Biden.

cnbc.com

POLECAMY