Zmieni się termin Dnia Ojca? Prorodzinna organizacja postuluje

Dodano   0
  Loading
Rodzina

/ fot. pixabay.com

Centrum Życia i Rodziny zainaugurowała kampanię na rzecz przeniesienia obchodów Dnia Ojca w Polsce na dzień 19 marca. To wspomnienie św. Józefa. – Państwa katolickie, jak np. Hiszpania, Portugalia, Włochy, Chorwacja, obchodzą Dzień Ojca właśnie 19 marca, w uroczystość św. Józefa – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Nie od dziś wiadomo, że przeżywamy w naszym świecie kryzys męskości i ojcostwa. Wszystkie cechy, którymi emanował św. Józef podczas swojego życia, są niezwykle wartościowe i wciąż mogą być doskonałym punktem odniesienia dla każdego mężczyzny i ojca – podkreślił Paweł Ozdoba. W taki sposób wyjaśnił powody postulatu przeniesienia Dnia Ojca.

– Zmiana wiąże się z tym, że dotychczas Dzień Ojca w żaden sposób nie był zawieszony w perspektywie historycznej, nie był umiejscowiony w pewnej tradycji. Po prostu w latach 50. ustanowiono ten dzień na 23 czerwca, podobnie jak w Nikaragui – podkreślił prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Kampania, którą uruchomiliśmy, ma za zadanie nie tylko promować postać św. Józefa jako wzór do naśladowania, ale przede wszystkim może być inspiracją do promowania odpowiedzialnych postaw – stwierdził. – W kampanię może zaangażować się każdy. Jest ona niezwykle uniwersalna, ponieważ promujemy postać św. Józefa, który był i jest doskonałym wzorem do naśladowania, ale jednocześnie pokazujemy, że niezwykle istotnym jest przypominać dzisiaj o odpowiedzialnej postawie mężczyzn, ojców – zaznaczył.

radiomaryja.pl, twitter.com

POLECAMY