Od piątku Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Każdy może się włączyć

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w dniach 19-25 marca odbędzie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Każdego dnia uczestnicy akcji będą modlić się w innej intencji związanej z ochroną życia.

  • Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka odbędzie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  • Do poszczególnego dnia Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia została przypisana szczegółowa intencja.
  • Tydzień Modlitw o Ochronę Życia rozpocznie się we wspomnienie św. Józefa, a zakończy w Dzień Świętości Życia.
  • Zobacz także: Męska Droga Krzyżowa w piątek w Warszawie

Do uczestnictwa w wydarzeniu oficjalnie zapisało się już ponad 100 tys. osób. Codzienna modlitwa będzie się składać z krótkiego rozważania fragmentów listu apostolskiego Papieża Franciszka Patris corde oraz odmówienia litanii do św. Józefa i modlitwy św. Jana Pawła II do Maryi Matki Żyjących z encykliki Evangelium vitae. Rozważania na Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, napisane przez o. Krzysztofa Niewiadomskiego OFMCap otrzymały imprimatur, czyli zostały sprawdzone pod kątem zgodności teologicznej przez Kościół katolicki.

Do modlitewnej inicjatywy można się zapisać na stronie zazyciem.pro-life.pl oraz telefonicznie pod numerem: 12 311 02 60. Broszurę z rozważaniami można pobrać ze strony internetowej. Można ją również bezpłatnie zamówić telefonicznie w formie drukowanej. Codzienne rozważania będzie można śledzić na stronie internetowej stowarzyszenia i jego profilu na Facebooku.

– Z przykrością obserwujemy, że w wielu krajach następuje liberalizacja prawa aborcyjnego. Dopuszczana jest aborcja do późnych tygodni ciąży. Chcemy prosić Boga, by w Polsce prawnie chronione było życia każdego nienarodzonego dziecka. Bez wyjątków. W Tygodniu Modlitw chcemy też na nowo odkryć, co to znaczy być pro-life, i zachęcać do tej postawy lekarzy, dziennikarzy, polityków, za których będziemy się modlić, ale też nas wszystkich. W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”, w świecie, w którym zabija źle pojmowane współczucie oraz obojętność, chcemy na nowo usłyszeć Ewangelię życia – podkreśliła Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

radiomaryja.pl

POLECAMY