Męska Droga Krzyżowa w piątek w Warszawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Męska Droga Krzyżowa - plakat wydarzenia.

/ Fot. Facebook

W najbliższy piątek 19 marca w Warszawie przejdzie Męska Droga Krzyżowa. Z inicjatywą wyszła Straż Narodowa, wraz z szeregiem innych konserwatywnych organizacji.

  • W piątek 19 marca o godzinie 19:00 w Warszawie Męska Droga Krzyżowa.
  • Wydarzenie wyruszy z placu Zamkowego.
  • Zapraszam wszystkich mężczyzn, wszystkich rycerzy XXI wieku do tego, żebyśmy walczyli o najważniejsze dla nas wartości, o Chrystusa, o jego Kościół, o zbawienie dusz. Przyjdźcie. Pokażcie, że jest to dla nas wszystkich najważniejsze – zaapelował Robert Bąkiewicz.
  • Zobacz także: Przestępczość aborcyjna w Polsce. Fundacja pro-life stawia zarzuty

– Przyszło nam żyć w czasach, w których Chrystus jest publicznie znieważany. Przyszło nam żyć w czasach, w których jest atakowany jego Kościół, jego kapłani, jego świątynie, nawet przydrożne kapliczki. Publiczna zniewaga wymaga publicznego zadośćuczynienia. Publiczny grzech wymaga publicznie oddawanej Bogu czci. Dlatego już 19 marca o godzinie 19:00 na placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Męska Droga Krzyżowa – powiedział Robert Bąkiewicz. – Zapraszam wszystkich mężczyzn, wszystkich rycerzy XXI wieku do tego, żebyśmy walczyli o najważniejsze dla nas wartości, o Chrystusa, o jego Kościół, o zbawienie dusz. Przyjdźcie. Pokażcie, że jest to dla nas wszystkich najważniejsze – zaapelował. Wydarzenie wyruszy z placu Zamkowego w Warszawie.

Piątek 19 marca to także wspomnienie św. Józefa. – Dzisiaj mężczyzna jest niewątpliwie w ogromnym kryzysie. Poprzez Męską Drogę Krzyżową chcemy pokazać wzorzec, do którego powinniśmy dążyć. Chcemy pokazać, że są jeszcze mężczyźni przywiązani do wartości, jakie kreowali święci i wspaniali polscy bohaterowie – powiedział Robert Bąkiewicz.

radiomaryja.pl, facebook.com

POLECAMY