Światowy szczyt burmistrzów. Przywódcy będą walczyć z antysemityzmem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/

[ultimatemember form_id="87130"]

16 marca ma się odbyć światowy szczyt burmistrzów przeciwko antysemityzmowi.

  • Środowiska żydowskie podnoszą, iż na świecie przybywa ataków antysemickich.
  • W celu omówienia sprawy i strategii walki z problemem, zorganizowano szczyt, będący “pierwszą w historii konferencją burmistrzów przeciwko antysemityzmowi”.
  • Podczas wideokonferencji przywódcy miast z całego globu mają naradzić się, jak lokalnie zwalczać antysemityzm.
  • Przeczytaj również: Antysemityzm wszędzie. Pod ostrzałem „żydowskie” świece „na sukces finansowy”

16 marca odbędzie się światowy szczyt burmistrzów przeciwko antysemityzmowi – informuje The Jerusalem Post. Jak twierdzi Uwe Becker, burmistrz Frankfurtu: „To do nas należy walka z toksycznym duchem, który zatruwa grunt, na którym zbudowane są nasze społeczeństwa”. Jego zdaniem, współczesny świat obserwuje odradzającą się falę antysemityzmu. Światowy szczyt ma stanowić bastion walki z niechęcią do Żydów.

„Siedemdziesiąt sześć lat po wyzwoleniu Auschwitz” – mówi Becker – „widzieliśmy dramatyczny wzrost antysemityzmu na całym świecie, w Europie i tutaj w Niemczech. Odbywa się w miastach, miasteczkach i radach na całym świecie, od skrajnej prawicy – od intelektualnego antysemityzmu, po nienawiść do państwa Izrael. To od nas zależy, czy będziemy walczyć z tym toksycznym duchem, który zatruwa grunt, na którym zbudowane są nasze społeczeństwa” – stwierdza mężczyzna, opisując cel, dla którego odbędzie się szczyt.

Jak twierdzi The Jerusalem Post, problem antysemityzmu coraz bardziej narasta. “Najnowsze statystyki potwierdzają uwagi Beckera. W samych Niemczech w 2020 r. władze odnotowały 2275 incydentów antysemityzmu do stycznia 2021 r.” – czytamy. “W Wielkiej Brytanii liczba incydentów antysemickich podwoiła się w latach 2013–2014 i osiągnęła szczyt w 2019 r., Wynosząc 1805. W Stanach Zjednoczonych organizacja Anti-Defamation League (ADL) odnotowała 2107 incydentów antysemickich w 2019 r., Co stanowi 12% wzrost w stosunku do łącznej liczby w 2018 r. i jest najwyższą liczbą odnotowaną od czasu, gdy ADL zaczęła śledzić incydenty antysemickie w 1979 r.” – informuje portal z niepokojem.

Na tym jednak nie koniec “antysemickich incydentów”, które mają wskazywać na to, iż szczyt jak nigdy dotąd jest pilnie potrzebny. “Trzy główne ataki antysemickie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku. 27 kwietnia, ostatniego dnia Paschy, biały suprematysta wystrzelił z karabinu półautomatycznego w synagodze Chabad of Poway w Poway w Kalifornii, zabijając jednego i raniąc trzech” – wylicza JP. “10 grudnia dwie osoby zaatakowały żydowski sklep spożywczy w Jersey City w stanie New Jersey, zabijając trzy osoby, a 28 grudnia, siódmej nocy Chanuki, osoba uzbrojona w maczetę wkroczyła do żydowskiego domu w Monsey w stanie Nowy Jork, gdzie odbywała się impreza i dźgnęła gości, raniąc pięciu i zabijając jednego” – przytacza strona.

Jak podkreślono, to “lokalne władze muszą podjąć działania w walce z antysemityzmem. “Chociaż orędownictwo i polityka ukierunkowana na zwalczanie antysemityzmu często występują wyłącznie na poziomie krajowym lub międzynarodowym, trzy opisane powyżej ataki ilustrują, w jaki sposób akty antysemickie mają miejsce głównie w społecznościach lokalnych. Lokalni przywódcy muszą organizować zasoby, takie jak egzekwowanie prawa, edukacja i projekty dotyczące spójności społeczności, aby przeciwdziałać antysemityzmowi” – przekonuje żydowski portal.

Kostas Bakoyannis, burmistrz Aten, zauważa z kolei: „W zbyt wielu miastach na całym świecie zdewastowane żydowskie cmentarze, obraźliwe graffiti i ataki na żydowskie domy kultu stały się zbyt powszechne. Co więcej, ponieważ współczesne formy antysemityzmu pochodzą z całego spektrum ideologicznego, nie ma jednej odpowiedzi na ten problem. Z tego powodu tak ważne jest, aby przywódcy gmin z całego świata zjednoczyli się w celu współpracy i przyjęcia najlepszych praktyk w celu pokonania antysemityzmu”.

W tym właśnie celu zorganizowano szczyt, będący “pierwszą w historii konferencją burmistrzów przeciwko antysemityzmowi”. Będzie on transmitowany 16 marca na YouTube oraz Facebooku. Szczyt zgromadzi burmistrzów z wielu miast na całym świecie, w tym między innymi z Aten, Bal Harbour, Brukseli, Bolonii, Frankfurtu nad Menem, Newark, Palermo, Poway, Rygi, Toronto i Wiednia.

Jerusalem Post

POLECAMY