Izrael: “Cud szczepień”. Rząd rozważa złagodzenie reżimu sanitarnego

covid-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jerozolima

Jerozolima / Fot. Pixabay

Izrael ma rozważać umożliwienie swoim obywatelom m.in. podróży do krajów, które akceptują tzw. “zielone paszporty”.

  • Ilość zaszczepionych mieszkańców Izraela stale rośnie.
  • Ministerstwo Zdrowia rozważa pozwolenie obywaelom na podróże zagraniczne i chodzenie bez maseczek.
  • Minister zdrowia zapewnił, iż Izrael nie zostanie “zamknięty” na czas Paschy dzięki “cudowi szczepień”.
  • Przeczytaj również: Kibice Legii wyszli na ulice. Wszystko przez rządowe obostrzenia

Jak informuje The Jerusalem Post, Ministerstwo Zdrowia Izraela rozważa m.in. zdjęcie nakazu noszenia masek w miejscach publicznych. Projekt ma zakładać uwolnienie mieszkańców od obowiązkowego “zamaskowania” w przestrzeni publicznej, celem ożywienia turystyki od kwietnia. Izraelczycy mogliby również zacząć podróżować do innych państw. Plan ma być rozważany ze względu na malejącą liczbę zakażeń w kraju, jak i rosnącą z dnia na dzień liczbę zaszczepionych. Izrael, jako jeden z liderów w kwestii “wyszczepiania” społeczeństwa, podał dwie dawki szczepionki aż 4 milionom obywateli.

Ministerstwo Zdrowia przewiduje, iż zaszczepieni mogliby zacząć wyjeżdżać do Grecji, Gruzji oraz na Cypr, a zatem do państw, które akceptują “zielony paszport”. W zeszłym tygodniu urzędnicy rządowi ogłosili, że Izrael pracuje nad programem ze Stanami Zjednoczonymi, by oba kraje uznawały nawzajem swoje świadectwa szczepień, co umożliwiłoby podróżowanie bez kwarantanny – informuje JP. Podobne rozmowy mają się toczyć się z Chinami, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i innymi krajami na całym świecie.

W niedzielę minister zdrowia Yuli Edelstein ogłosił, iż nie ma powodów by obawiać się kolejych restrykcji na święto Paschy. Wszystko to dzięki “cudowi szczepień”. „Nie mamy powodu, by wierzyć, że na czas Paschy w Izraelu nastąpi lockdown” – zaznaczył. „Widzimy bardzo obiecujące dane. Przeżywamy cud, o którym wszyscy marzyliśmy – cud szczepień. Ponad pięć milionów dobrych ludzi poszło i zostało zaszczepionych, a dzięki nim teraz znajdujemy się tutaj” – stwierdził minister.

Jerusalem Post

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY