Kibice Legii wyszli na ulice. Wszystko przez rządowe obostrzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kibice Legii pod stadionem drużyny w Warszawie.

/ Fot. Twitter

Podczas wczorajszego meczu Ekstraklasy między Legią Warszawa a Wartą Poznań w okolicach stadionu przy ul. Łazienkowskiej protestowali kibice. Jak podaje Polsat News manifestacja to element ogólnopolskiej akcji kibiców, którzy domagają się otwarcia stadionów. Tłumne zebranie sympatyków Legii było pierwszym protestem na tak dużą skalę.

  • Kibice Legii protestowali w sobotę pod stadionem swojej drużyny w Warszawie.
  • Przy ulicy Łazienkowskiej zgromadził się ponad tysiąc osób.
  • Jak podaje Polsat News manifestacja to element ogólnopolskiej akcji kibiców, którzy domagają się otwarcia stadionów. Tłumne zebranie sympatyków Legii było pierwszym protestem na tak dużą skalę.
  • Zobacz także: Lisicki o obostrzeniach: Po roku tej histerii jesteśmy w tym samym punkcie [WIDEO]

Według przekazywanych przez media informacji, w sobotę pod stadionem Legii pojawiło się między tysiącem, a dwoma tysiącami kibiców warszawskiej drużyny. Głośno dopingowali swój klub podczas odbywającego się wówczas meczu Ekstraklasy. Pojawiły się też flagi, transparenty, race, petardy hukowe, a nawet sztuczne ognie.

O wyjście na ulice apelowała już trzy tygodnie temu grupa kibiców Legii przedstawiająca się jako „Nieznani Sprawcy”. – Protestowali niemal wszyscy, pod głupszymi czy mądrzejszymi powodami, ale protestowali – takie święte prawo Polaka, że mu się musi nie podobać. Protestuje się wszędzie, w domu, w lidlu, pod ministerstwem rolnictwa, w internecie, czy też na tak zwanej ulicy. Dlatego czas, abyśmy my, kibice Legii Warszawa, takie zdanie w naszej sprawie wyrazili. Nie w internecie, nie poprzez nasmarowanie na kawałku prześcieradła napisu, który totalnie nic nie zmienia i nikogo nie obchodzi. Czas, abyśmy głośno powiedzieli, co uważamy o zamkniętych stadionach i jak bardzo potrzebujemy na nie wrócić. Abyśmy przypomnieli, że jesteśmy i domagamy się rozsądnego powrotu do normalności. Jako obywatele mamy do tego prawo i czas z tego prawa skorzystać – napisali.

sport.pl, polsatsport.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY