Indyjskie władze nieprzychylne kryptowalucie. Zostanie zaostrzone prawo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@HoangThiDanPhu2

Na świecie coraz bardziej popularne wydaję się inwestowanie swoich środków w nowoczesną i elektroniczną walutę m.in. Bitcoiny. Natomiast indyjskie władze patrzą na to zagadnienie nieprzychylnym okiem. Według doniesień agencji Reuters, premier Narendra Modi zamierza w najbliższym czasie zmienić prawo i zakazać użytkowania kryptowalut.

  • Premier Indii wraz ze swoim gabinetem zamierza zakazać wydobywania kryptowalut oraz penalizować posiadaczy tego wirtualnego pieniądza
  • Indyjskim władzom nie podoba się popularność prywatnych inicjatyw, dlatego ma powstać państwowy odpowiednik kryptowaluty
  • Bitcoin odnotowuje duży skok wartości w ciągu minionego roku
  • Zobacz także: Republikanie naciskają na Bidena. Chcą ostrzejszych działań ws. Nord Stream 2

Popularność wirtualnej waluty jest realnym problemem dla rządów na całym świecie. Państwa starają się dostosowywać swoje prawo pod nową jednostkę. Innego zdania są jednak indyjskie władze, które nie mają dobrego zdania o kryptowalutach. Posiadacze takiej waluty lub jej potencjalni nabywcy mogą zostać niemile zaskoczeni.

Indyjskie władze na wojnie z kryptowalutą

Według informacji przekazanych przez agencję Reuters, Premier Indii Narendra Modi zamierza całkowicie zakazać obiegu prywatnych kryptowalut, a także wprowadzić pewne regulacje prawne. Co więcej, tamtejszy rząd zamierza wprowadzić penalizować posiadaczy bitcoinów oraz potencjalnych nabywców, jak i również przewiduje się kary za obracaniem tą wirtualną walutą.

Jednakże wbrew tym doniesieniom indyjskie władze, zdają sobie sprawę z potencjalnego zagrożenia dla ich rodzimej i tradycyjnej waluty. Nie są zadowoleni, że za produkcję pieniądza odpowiedzialne są prywatne i wyzbyte państwowej kontroli firmy.

Planują oni w najbliższym czasie podjąć odpowiednie kroki, które zainicjują powstanie państwowego odpowiednika kryptowaluty. Będzie ona miała za zadanie wyprzeć z tamtejszego rynku prywatne wirtualne waluty, zagrażające państwowym środkom.

Bitcoin podbija światowe rynki

W miniony weekend Bitcoin uzyskał rekordową wycenę za jeden token sięgającą 62 tys. dolarów – pisze agencja. W poniedziałek cena tej kryptowaluty nieco spadła i obecnie osiąga ok. 57,7 tys. dolarów za token. Według Reutera informacje o planach rządu w Indiach wywarły wpływ na spadek ceny bitcoina.

Najpopularniejsza kryptowaluta świata w 2021 r. zwiększyła swoją wartość niemal dwukrotnie po tym, jak w 2020 r. wzrosła ona czterokrotnie. Według cytowanego przez agencję analityka rynku kryptowalutowego powodem wzrostu wyceny bitcoina jest rosnące zainteresowanie kryptowalutą ze strony inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych.

forsal.pl

POLECAMY