UE ogłoszona Strefą Wolności LGBTIQ. Kłamstwa i manipulacje w rezolucji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga LGBT.

/ fot. Wikipedia Commons / CC BY-SA 3.0

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której ogłosił Unię Europejską Strefą Wolności LGBTIQ. Komentatorzy zwracają uwagę na to, że tekst dokumentu w rozmaitych miejscach minął się z prawdą.

  • Unia Europejska Strefą Wolności LGBTIQ.
  • Za przyjęciem rezolucji głosowało 492 europosłów, a w tym gronie znaleźli się politycy Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD.
  • Żadnej treści. Czysta neomarksistowska polityka. Celem rezolucji jest przemycenie w Preambule serii fałszerstw i selektywnej manipulacji – napisał mec. Jerzy Kwaśniewski.
  • Zobacz także: Kita: Era Netanjahu będzie jeszcze trwała [WIDEO]

Rezolucję ogłaszającą UE Strefą Wolności LGBTIQ poparło 492 europosłów, a w tym gronie znaleźli się politycy Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD. W dokumencie podkreślono, że w celu przeciwdziałania naruszeniom praw podstawowych osób LGBTIQ Komisja Europejska “nie powinna wahać się przed użyciem wszystkich narzędzi, w tym postępowań ws. uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, ram na rzecz praworządności, art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, a także niedawno przyjętego rozporządzenia ws. ochrony budżetu Unii”, wprowadzającego mechanizm “pieniądze za praworządność”.

– Przyjęcie rezolucji ws. wolności od tzw. ideologii LGBT lub ‘Regionalnych Kart Praw Rodziny’ wpisuje się w szerszy kontekst zwiększonej dyskryminacji i ataków na społeczność LGBTIQ w Polsce, które obejmują charakteryzowanie różnorodności seksualności, tożsamości i ekspresji jako niebezpiecznej ideologii, narastającą mowę nienawiści ze strony władz publicznych, wybieranych urzędników – w tym ze strony obecnego prezydenta – i prorządowych mediów, a także aresztowania obrońców praw LGBTIQ, ataki na marsze i ich zakazy – stwierdzono w rezolucji.

„Czysta neomarksistowska polityka”

– Rezolucja PE atakuje Samorządową Kartę Praw Rodziny, zarzucając jej, że „wprowadza dyskryminację osób LGBTIQ” i „wpisuje się w szerszy kontekst nasilonej dyskryminacji i ataków na społeczność LGBTIQ w Polsce”. Rzeczywistość: Karta w ogóle nie porusza tematu lgbt – skomentowała za pośrednictwem Mediów Społecznościowych Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. – Żadnych postulatów. Żadnej treści. Czysta neomarksistowska polityka. Celem rezolucji jest przemycenie w Preambule serii fałszerstw i selektywnej manipulacji – napisał z kolei mec. Jerzy Kwaśniewski. – Gdy chodzi o rzekome „Strefy wolne od LGBT” Parlament Europejski totalnie ignoruje rzeczywistość – podkreślił.

„Oni świetnie wiedzą, że takich stref nie ma”

– Europosłowie z PO, SLD i PSL głosowali za rezolucją przeciwko nieistniejącym “strefom wolnym od lgbt’. Oni świetnie wiedzą, że takich stref nie ma, ale w imię walki politycznej, gotowi zagranicą opowiadać największe kłamstwa o Polsce i robić nam czarny PR.
Wyjątkowo obrzydliwe – stwierdziła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

rmf24.pl, twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY