Masowa likwidacja kopalń na Śląsku. “Rząd się zobowiązał” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay.com

– Stanowisko rządzących powinno być propolskie. Niestety, tak jak kiedyś, za rządów AWS i UW zlikwidowano sporo kopalń na Śląsku i w Małopolsce, tak i teraz okazuje się, że rząd “Zjednoczonej Prawicy” niestety zobowiązał się w perspektywie roku 2023-24 do zlikwidowania 14 kopalń na Śląsku – stwierdził Paweł Czyż – rzecznik Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w rozmowie z portalem prawy.pl.

– Chodzi tutaj o sławetne ograniczenie emisji CO2 o 50%. Do tego zobowiązał się rząd PiS. W naszym przekonaniu jest to błędna droga – zaznaczył Czyż. – Jesteśmy przeciwko likwidacji górnictwa. Trzeba je oczywiście unowocześnić – podkreślił. Rzecznik ZChR skrytykował plany likwidacji kopalń.

Polityk zauważył, że w sprawie emisji CO2 kluczowe jest, jak zachowają się największe państwa, jak Chiny czy Indie. Jeżeli one nie ograniczą zanieczyszczenia, działania Polski niewiele zmienią. – Natomiast likwidacja polskiego górnictwa będzie miała rozmaite skutki. Np. na Górnym Śląsku to jest około 100 tys. miejsc pracy w górnictwie oraz przemyśle, który z nim kooperuje – zauważył.

– Za reformę odpowiadają osoby, które nie mają żadnych związków z górnictwem. To jest poważny problem – zauważył. Ponadto ZChR wzywa do embarga na rosyjski węgiel. Jak stwierdził rzecznik ugrupowania, ten węgiel “de facto jest kradziony Ukraińcom z Donbasu”. Jego zdaniem embargo na rosyjski węgiel polepszy sytuację polskiego górnictwa.

POLECAMY