Braun w Rzeszowie wsparł postulaty kobiet. W Warszawie posłowie wsparli Brauna [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Grzegorz Braun

W Rzeszowie Grzegorz Braun zorganizował konferencję prasową, otoczony grupą kobiet. Mówiły one, przy okazji dzisiejszego święta o nurtujących je problemach. Z kolei w Sejmie politycy Konfederacji wyrazili wsparcie dla kandydatury Brauna w wyborach samorządowych.

  • Braun zaznaczył, że Dzień Kobiet to “święto wprawdzie o z lekka bolszewickiej proweniencji, ale w polskim pejzażu mocno osadzone”.
  • Ocenił, że Rzeszów jest „najwspanialej dzisiaj rozwijającym się miastem wojewódzkim w Polsce” i „notabene jedynym miastem o dodatniej prognozie demograficznej”.
  • Wśród postulatów pojawiły się: powrót porodów rodzinnych w szpitalach, dzieci do szkół, otwarcie siłowni i powrót do podróżowania w normalnych warunkach.
  • Z kolei w Sejmie kandydata na prezydenta Rzeszowa zachwalali politycy Konfederacji.
  • Zobacz także: Nauczyciele protestowali w Rzeszowie. Solidarność wyraził Grzegorz Braun [WIDEO]

Jak zaznaczył Grzegorz Braun, dzisiejsza konferencja odbyła się przy okazji Dnia Kobiet. – Święto to wprawdzie o z lekka bolszewickiej proweniencji, ale w polskim pejzażu mocno osadzone – stwierdził. – Przypomnę, że sto lat temu towarzyszka Włodzimierza Lenina, Aleksandra Kołłontaj wprowadziła to święto do rocznej liturgii komunistycznej po raz pierwszy – powiedział. – Wykorzystujemy to jako pretekst, żeby mówić z kobietami, o kobietach – podkreślił.

Braun ocenił, że Rzeszów jest „najwspanialej dzisiaj rozwijającym się miastem wojewódzkim w Polsce” i „notabene jedynym miastem o dodatniej prognozie demograficznej”. – Bo stołecznej Warszawy nie liczę. Stołeczna Warszawa jedzie na sztucznym wspomaganiu, na politycznych, biurokratycznych sterydach, i dlatego rośnie liczba jej ludności. A Rzeszów rozwija się pięknie, że tak powiem „naturalnymi metodami” – powiedział.

Kobiety w Dniu Kobiet

Dyrektorka biura poselskiego Brauna w Rzeszowie Teresa Pracownik przypomniała, jak w przeszłości wyglądał Dzień Kobiet. – Jako kobieta starszego pokolenia przypominam sobie momenty, kiedy podchmieleni panowie szli i wręczali kobietom goździki i rajstopy. Niemniej jednak, my kobiety głównie mamy i pragniemy być matkami, pragniemy być żonami i to jest nasze naturalne powołanie. W tym się najbardziej odnajdujemy i z tym właśnie powołaniem mamy najwięcej marzeń – stwierdziła. Dodała, że jej największym marzeniem jest to, żeby jej dzieci skończyły studia w normalnym trybie. – Żeby były dobrze wykształcone i znalazły pracę, która będzie stabilna – powiedziała.

Wśród postulatów pojawiły się: powrót porodów rodzinnych w szpitalach, dzieci do szkół, otwarcie siłowni i powrót do podróżowania w normalnych warunkach. Braun zauważył, że to władza centralna tworzy wiele tych problemów, o których mówiły kobiety. – Władza samorządowa musi stworzyć punkt oparcia dla ich rozwiązywania, to są nie tylko problemy kobiet, matek, żon, babć, sióstr, córek, to są problemy wszystkich Polaków – powiedział.

Politycy Konfederacji zachwalają Brauna

Z kolei w Sejmie kandydata na prezydenta Rzeszowa zachwalali politycy Konfederacji. – Grzegorz Braun jest wielkim miłośnikiem wolnego rynku i to jest to co w nim najbardziej szanuję. Jest też wielkim patriotą, zarówno centralnym, jak i lokalnym! – powiedział poseł Artur Dziambor. – Wyrażamy radość z tego, że Konfederacja wystawia kandydata na prezydenta w Rzeszowie. To radość tym większa, że jest to Grzegorz Braun – żadna podróbka konserwatywnych wartości tylko jest oryginalny wyznawca tych wartości, które na Podkarpaciu są w cenie! – stwierdził z kolei poseł Krzysztof Tuduj. – To kandydat naprawdę wielowymiarowy i wieloaspektowy. Potrafi dostrzec, to co możemy zrobić dziś, jutro i w dalszej perspektywie – podkreśliła natomiast Marta Czech.

wnp.pl, salon24.pl, twitter, facebook

POLECAMY