Niebieska Karta to fikcja? “Generalnie kryminał”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zaciśnięta pięść.

/ Fot. Pixabay

Zdaniem dr Beaty Górka-Winter Niebieska Karta “bynajmniej nie została ona stworzona dla przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ale jest to źródło utrzymania dla całej rzeszy urzędasów”.

  • Niebieska Karta to procedura podejmowana w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.
  • Niebieska Karta służy temu, żeby w razie czego NIKT z tych urzędników nie poniósł odpowiedzialności, gdyż skoro wszyscy się podpisują pod sprawozdaniem, to nikt finalnie nie jest odpowiedzialny – oceniła dr Beata Górka-Winter.
  • Zobacz także: Realne wsparcie dla ofiar przemocy. Nowy program Ordo Iuris

Niebieska Karta to procedura opracowana przez Komendę Główną Policji i Komendę Stołeczną Policji przy współpracy z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Obejmuje ogół czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

– Dupogodziny się zgadzają, pensja jest, tony papierów nadrukowane (Ośrodek Pomocy Społecznej zresztą zajmuje się głównie produkcją papierów). Niebieska Karta służy temu, żeby w razie czego NIKT z tych urzędników nie poniósł odpowiedzialności, gdyż skoro wszyscy się podpisują pod sprawozdaniem, to nikt finalnie nie jest odpowiedzialny – napisała dr Beata Górka-Winter.

– Niebieska Karta to ostatnio również “moda” wśród rozwodników. Kto pierwszy przekupi te panie, ten lepszy. To już standard podpowiadany przez prawników z wpływami w lokalnych OPSach. Generalnie kryminał – stwierdziła.

POLECAMY