Spięcie między republikańskimi politykami. Poszło o ilość płci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kongresmenka Marjorie Taylor Greene z Partii Republikańskiej postanowiła odpowiedzieć na pomysł przedstawicielki Demokratów. Chodzi o tzw. ustawę równościową. Czyn Greene skrytykował inny republikański kongresmen. Poszło o ilość płci.

  • Projekt ustawy o równości przeszedł przez Izbę Reprezentantów. Teraz nad jego przyjęciem zdecyduje amerykański Senat.
  • Inicjatywa wzbudza kontrowersje. Przedstawicielki Demokratów i Republikanów w specyficzny sposób wymieniły się poglądami na ten temat.
  • Postępowanie swojej partyjnej koleżanki skrytykował inny z parlamentarzystów Partii Republikańskiej. Jego zdaniem zaprezentowała ona “napędzaną nienawiścią i sławą politykę autopromocji za wszelką cenę”.
  • Zobacz także: Ofensywa konserwatystów? Rusza Fundacja Grupa Proelio

Marie Newman, deputowana do Kongresu USA z ramienia Partii Demokratycznej zareagowała na sprzeciw Marjorie Taylor Greene wobec projektu tzw. ustawy równościowej. – Próbowała zablokować ustawę o równości, ponieważ uważa, że zakaz dyskryminacji trans-Amerykanów jest „obrzydliwy, niemoralny i zły” – stwierdziła. Biura obu polityczek są naprzeciw siebie. – Pomyślałam, że umieścimy naszą flagę transpłciową, żeby mogła na nią patrzeć za każdym razem, gdy otwiera drzwi – oznajmiła Newman. Na to odpowiedziała Green, umieszczając przed swoim biurem tablicę odnoszącą się do ilości płci.

“To paskudztwo musi się skończyć”

Marjorie Taylor Greene umieściła na ścianie tablicę z napisem: “Są dwie płci: mężczyzna i kobieta. Zaufaj nauce”. To wywołało spór w Partii Republikańskiej. Jej partyjny kolega, kongresmen Adam Kinzinger skrytykował taki czyn w mediach społecznościowych. – To jest smutne i przykro mi, że do tego doszło. Córka kongresmenki Newman jest transpłciowa, a to wideo i tweet przedstawiają napędzaną nienawiścią i sławą politykę autopromocji za wszelką cenę. To paskudztwo musi się skończyć, aby #NaprawićNasząGOP – napisał. GOP to skrót od “Grand Old Party”, jak potocznie jest nazywana Partia Republikańska.

twitter

POLECAMY