Rzetelnie o prawdziwych prawach kobiet – międzynarodowa konferencja w Dniu Kobiet

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pojęcie praw kobiet bywa często wypaczane na sposób ideologiczny. Takie podejście do tego zagadnienia prowadzi do pomijania rzeczywistych problemów z jakimi spotykają się kobiety. Z tego powodu Instytut Ordo Iuris zdecydował się na zorganizowanie cyklu debat pt. „W obronie praw kobiet” poświęconych tej kwestii. Drugie wydarzenie w ramach tego cyklu odbędzie się w Dzień Kobiet – 8 marca. Wezmą w nim udział kobiety z kilku krajów, reprezentujące różne dziedziny nauki oraz instytucje państwowe i organizacje społeczne. Celem cyklu jest przeprowadzenie rzetelnej i wolnej od ideologii dyskusji nad stanem realizacji praw kobiet w dzisiejszym świecie.

STRONA INTERNETOWA KONFERENCJI

W konferencji uczestniczyć będzie m.in. prof. Angela Gandra – prawnik i sekretarz stanu w brazylijskim Ministerstwie Kobiet, Rodziny i Praw Człowieka. Kolejną prelegentką będzie Sharon Slater z USA – prezes Family Watch International, jednej z największych organizacji prorodzinnych. W wydarzeniu weźmie udział również Alix Lejard z Francji – przedstawicielka organizacji Femina Europa przy Parlamencie Europejskim. Uczestniczkami konferencji będą też Karolina Pawłowska – dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris i Małgorzata Terlikowska – etyk, pisarka.

Realne wsparcie dla ofiar przemocy. Nowy program Ordo Iuris

Współczesna narracja na temat praw kobiet pomija odmienne i zróżnicowane potrzeby i aspiracje kobiet na różnych etapach ich życia. Dzieje się tak głównie z powodu prezentowania tego zagadnienia z punktu widzenia ideologii gender. Tematowi postrzegania pojęć kobiecości i męskości przez perspektywę gender poświęcona będzie najbliższa konferencja. Podczas wydarzenia podjęty zostanie również m.in. temat sposobów zwalczania dyskryminacji i przemocy.

Wydarzenie odbędzie się 8 marca. Początek o godz. 16:00.

Media Narodowe objęły konferencję patronatem medialnym.

Transmisja pod tym linkiem.

Wydarzenie na Facebooku.

POLECAMY