Skandaliczny wyrok płockiego sądu. Jest odpowiedź biskupów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sprofanowany obraz Matki Bożej.

– Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Płocku, z dnia 2 marca 2021 roku, w sprawie dotyczącej profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym mieście, w kwietniu 2019 roku – oświadczyli księża biskupi diecezji płockiej.

  • Płoccy księża biskupi odnieśli się do niedawnego wyroku sądu. Twórcy nalepek z wizerunkiem Matki Boskiej z homoseksualną tęczą zamiast aureoli zostali uniewinnieni.
  • Podkreślili, że takie orzeczenie przyjęli “z bólem i smutkiem”.
  • Ich zdaniem wyrok “przez wielu określony już został, jako jawne przyzwolenie Państwa na działania wymierzone w religię katolicką, cześć Matki Bożej i przedmioty kultu z Nią związane oraz uczucia katolików”.
  • Wyrażamy głęboką nadzieję, że sąd II instancji, zgodnie z prawem, opowie się przeciw dokonanej profanacji, przywracając zachwiane poczucie sprawiedliwości – stwierdzili biskupi.
  • Zobacz także: Bezkarni za obrazę Matki Boskiej owianej homoseksualną aureolą!

– Nie godzimy się z wyrokiem, który przez wielu określony już został, jako jawne przyzwolenie Państwa na działania wymierzone w religię katolicką, cześć Matki Bożej i przedmioty kultu z Nią związane oraz uczucia katolików – podkreślili w oświadczeniu dotyczącym wyroku płockiego sądu. – Zauważamy, że działania, których dotyczyło postępowanie sądowe, w sposób oczywisty naruszały ład społeczny i – w swojej istocie – są zaprzeczeniem idei tolerancji, na którą powołują się sprawcy – zaznaczyli.

– Wyrażamy głęboką nadzieję, że sąd II instancji, zgodnie z prawem, opowie się przeciw dokonanej profanacji, przywracając zachwiane poczucie sprawiedliwości – stwierdzili biskupi. Oświadczenie zostało podpisane przez biskupa płockiego Piotra Liberę, biskupa pomocniczego tej diecezji Mirosława Milewskiego oraz biskupa seniora Romana Marcinkowskiego.

diecezjaplocka.pl

POLECAMY