Prezydent znów na nartach. Weźmie udział w narciarskim maratonie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent RP Andrzej Duda.

Prezydent RP Andrzej Duda w najbliższą niedzielę pojawi się w górach. Weźmie udział w charytatywnym narciarskim maratonie na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. Wydarzenie odbędzie się po raz siódmy.

  • Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w VII 12H Slalom Maratonie Zakopane.
  • Wydarzenie od kilku lat odbywa się z udziałem i pod honorowym patronatem Głowy Państwa.
  • Narciarze rywalizują o jak największą ilość przejazdów w slalomie profesjonalnym i amatorskim. Jak informują organizatorzy, każdy przejazd to wsparcie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja HANDICAP, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.
  • Zobacz także: Słowacja zaostrzyła restrykcje. Wyjście z domu tylko w wyjątkowych przypadkach

12h Slalom Maraton Zakopane jest organizowany od kilku lat. Kolejny raz w charytatywnym przedsięwzięciu bierze udział także Prezydent RP Andrzej Duda. Głowa Państwa objęła także wydarzenie swoim honorowym patronatem.

Narciarze rywalizują o jak największą ilość przejazdów w slalomie profesjonalnym i amatorskim. Jak informują organizatorzy, każdy przejazd to wsparcie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Celem zawodów jest nie tylko uzyskanie najlepszego wyniku sportowego poprzez pobicie rekordu ustanowionego w roku poprzednim, ale też integracja środowiska narciarskiego oraz wsparcie charytatywne działalności Fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób z niepełnosprawnością umysłową oraz fizyczną. Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja HANDICAP, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.

24tp.pl

POLECAMY