REKLAMA

Łamiący kwarantannę jak przestępcy? Nowy pomysł Izraela

REKLAMA

Izrael wprowadza nowy pilotażowy program. Osoby powracające z zagranicy i odbywające przymusową kwarantannę otrzymają specjalną elektroniczną bransoletkę. Chodzi o dopilnowanie, czy nie łamią nakazu izolacji. Podobne bransoletki od lat w różnych krajach otrzymują przestępcy w ramach dozoru elektronicznego.

  • Powracający z zagranicy mieszkańcy Izraela muszą odbywać obowiązkową kwarantannę.
  • Dotychczas byli zobligowani spędzać ten czas w specjalnie przygotowanych w tym celu hotelach.
  • Teraz mogą to robić też w domu, ale pod warunkiem korzystania ze specjalnych sprzętów. W skład systemu wchodzą elektroniczna bransoletka, smartfon oraz naścienny tracker.
  • System będzie natychmiast ostrzegał władze, gdyby ktoś zdjął bransoletkę przed ukończeniem kwarantanny. Podobnie będzie w przypadku, gdyby osoba oddaliła się zbyt daleko od domu.
  • Zobacz także: Przedsiębiorca ma dość: „W tym lokalu nie obsługujemy policji!” Funkcjonariusze niezadowoleni

Program zakładania bransoletek przechodzącym kwarantannę ruszył na początku tego tygodnia. W poniedziałek sto takich urządzeń otrzymali podróżni na lotnisku Ben Guriona. Sukcesywnie bransoletki dostają kolejne osoby.

Dotychczas Izraelczycy powracający z zagranicy musieli spędzać obowiązkową kwarantannę w specjalnych hotelach opłacanych przez rząd. Trwa ona do dwóch tygodni. Teraz rząd daje podróżującym wybór, a sobie możliwość oszczędności.

Osoby, które wybiorą system ostrzegający, w skład którego wchodzą elektroniczna bransoletka, smartfon oraz naścienny tracker, będą mogły samodzielnie izolować się w domu. System będzie natychmiast ostrzegał władze, gdyby ktoś zdjął bransoletkę przed ukończeniem kwarantanny. Podobnie będzie w przypadku, gdyby osoba oddaliła się zbyt daleko od domu.

interia.pl

REKLAMA

Komentarze