Konfederacja ma kandydata na prezydenta Rzeszowa. “Liczymy na poszerzenie poparcia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja Konfederacji w Rzeszowie

/ Fot. Facebook

Konfederacja zaprezentowała własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa. To poseł wybrany z Podkarpacia, Grzegorz Braun. Jest on liderem Konfederacji Korony Polskiej – jednej z kilku partii współtworzących środowisko Konfederacji.

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa są potrzebne po tym, jak dotychczasowy włodarz, Tadeusz Ferenc zrezygnował. Zaprezentował on jednocześnie pierwszego z kandydatów na swojego następcę – wiceministra Marcina Warchoła, związanego z Solidarną Polską. Swoich kandydatów chcą wystawić przedstawiciele wszystkich głównych partii i środowisk lokalnych. Teraz do wyścigu o fotel prezydenta Rzeszowa dołączyła Konfederacja.

– Grzegorz Braun nie tylko wejdzie do drugiej tury, ale te wybory wygra – stwierdził przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji, poseł Jakub Kulesza. Sam kandydat mówił podczas zorganizowanej w Rzeszowie konferencji prasowej o potrzebie “jeszcze lepszej zmiany”. Nawiązywał w tej sposób do hasła PiS z 2015 roku: “Dobra zmiana”. – Liczymy na poszerzenie poparcia – stwierdził Grzegorz Braun.

POLECAMY