Twitter będzie blokować za “fałszywe” informacje o koronawirusie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Człowiek w maseczce.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Portal społecznościowy Twitter zamierza blokować swoich użytkowników za podawanie ich zdaniem fałszywych informacji o koronawirusie. Wpisy zawierające wzmianki o epidemii będą weryfikowane przez moderacje, a te które zostaną uznane za dezinformujące oznaczone będą specjalną plakietką. Użytkownicy, którzy wielokrotnie będą łamali zasady portalu mają być permanentnie usuwani.

  • Twitter zmieni swój regulamin, umożliwiając tym samym moderacji na blokadę użytkowników
  • Za zamieszczanie “dezinformujących” treści na temat koronawirusa serwis zablokuje użytkowników
  • Wielokrotne łamanie regulaminu wiązać się będzie z permanentnym usunięciem z portalu
  • Zobacz także: Niekorzystny wyrok TSUE dla Polski: „Naruszają unijne prawo!”

Serwis technologiczny “Mashable” poinformował, że portal społecznościowy Twitter zamierza wprowadzić zmiany do swojego regulaminu. Zostaną tam zawarte przepisy regulujące wpisy użytkowników pod względem zamieszczanych informacji dotyczących epidemii koronawirusa.

Zdaniem platformy blokowanie dezinformujących wpisów mają pomóc w walce według moderacji najbardziej szkodliwymi treściami mających wprowadzać resztę społeczeństwa w błąd.

Twitter wykasuje nieposłusznych użytkowników

Moderacja Twittera otrzyma dodatkowe narzędzia, które pozwolą im na wprowadzanie szerszej niż do tej pory cenzury. Do treści wprowadzających w błąd na temat koronawirusa dołączane mają być specjalne plakietki informujące o naruszeniu polityki informacyjnej serwisu. O ich umieszczeniu decydować ma zespół moderacji wspierany przez wykorzystanie algorytmów uczenia maszynowego.

Oznaczone treści, będą zawierać odnośniki prowadzące do oficjalnych materiałów informacyjnych na temat koronawirusa dla danego kraju czy regionu, w tym do polskiego Ministerstwa Zdrowia.

Zgodnie z nowymi zasadami użytkownicy, którzy zamieszczali dwukrotnie oraz trzykrotnie informacje niezgodne z oficjalną linią rządów oraz portalu mają być blokowani na 12. godzin. Po czwartym ostrzeżeniu blokada zostanie wydłużona do siedmiu dni, a po pięciu ostrzeżeniach, taka osoba będzie blokowana na stałe.

Jednakże takim użytkownikom przyznane zostanie prawo do odwołania się od kary, gdy będą oni uważali działania moderacji portalu za niezasłużone.

rmf24.pl

POLECAMY