Papież Franciszek przedstawił swoje rekomendacje na Wielki Post. “Post od plotek i oszczerstw”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Życzę wszystkim dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. I rekomenduję wam post, ale taki, który nie przyniesie wam głodu; post od plotek i oszczerstw – powiedział Ojciec Święty Franciszek. – Taki post jest piękny – dodał.

  • Ojciec Święty rekomenduje wiernym podjęcie “postu od plotek i oszczerstw”.
  • Wyraził także solidarność z uprowadzonymi w Nigerii dziewczętami. – Módlmy się za te dziewczęta, aby mogły szybko wrócić do domu. Zapewniam o swej bliskości ich rodziny i je same – stwierdził.
  • Ojciec Święty nawiązał również do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Chorób Rzadkich.
  • Zobacz także: Lewica boi się „W pustyni i w puszczy”? „Rasizm, kolonializm i patriarchat!”

Post od plotek i oszczerstw to zdaniem papieża bardzo dobra forma przeżywania czasu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Ojciec Święty zauważył też, że misją chrześcijan jest “rozpalanie małych światełek w sercach ludzi”, by nieść miłość i nadzieję. – Czasem zdarza się, że przechodzimy przez mroczne momenty w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym i jest obawa, że nie ma z tego wyjścia. Czujemy się wystraszeni wobec tak wielkich niewiadomych, jak choroba, ból czy tajemnica śmierci – powiedział.

Papież Franciszek wspomniał też o porwaniu grupy dziewcząt w Nigerii. Powiedział, że przyłącza się do głosu biskupów z Nigerii i potępia “nikczemne porwanie” 317 dziewcząt uprowadzonych ze szkoły w północno-zachodniej części kraju. – Módlmy się za te dziewczęta, aby mogły szybko wrócić do domu. Zapewniam o swej bliskości ich rodziny i je same – stwierdził.

Ojciec Święty nawiązał również do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Chorób Rzadkich. – W przypadku chorób rzadkich bardziej niż kiedykolwiek ważna jest sieć solidarności między rodzinami, wspierana przez te stowarzyszenia. Pomaga ona w tym, by nie czuć się osamotnionymi, w wymianie doświadczeń i rad – mówił Franciszek. Zachęcam do inicjatyw wspierających badania naukowe i leczenie, a także wyrażam moją bliskość z chorymi, z rodzinami, ale zwłaszcza z chorymi dziećmi, które cierpią – powiedział.

rmf24.pl

POLECAMY