REKLAMA

Niedzielski znów wróży: „Trzeba spodziewać się dalszego wzrostu zakażeń”

REKLAMA

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski po raz kolejny zapowiedział wzrost ilości przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce.

  • Zgodnie z raportami Ministerstwa Zdrowia, w Polsce po raz kolejny odnotowano wzrost ilości przypadków wykrytych zakażeń COVID-19.
  • Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował osobiście o najnowszym bilansie zachorowań.
  • Jednocześnie, Niedzielski ostrzegł, iż w najbliższym czasie nie można spodziewać się poprawy sytuacji epidemicznej w kraju.
  • Przeczytaj również: Szaleńcze tempo Brytyjczyków. Zaszczepiono już 20 mln osób!

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski w Radio Plus podał ilość nowych, wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem. „Mamy trochę mniej niż 4,8 tys. nowych przypadków koronawirusa” – poinformował. Z jakiegoś powodu dodał, iż liczba ta prawdopodobnie będzie wzrastać w najbliższym czasie. Z czego jednak minister to wywnioskował, nie sposób ustalić. „Trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane” – zapowiedział.

Wszelkie nadzieje na luzowanie obostrzeń zostały również rozwiane. Niedzielski bardzo poważnie ostrzegł Polaków, iż to „nie czas na optymizm”. „To absolutnie nie jest jeszcze czas, żeby mieć jakiekolwiek powody do optymizmu, trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane. W tej chwili jesteśmy na takim średnim poziomie tygodniowym 10 tys. przypadków i będziemy obserwowali, co będzie się działo w tym tygodniu” – kontynuował minister.

Wszystko wskazuje na to, iż Polacy długo jeszcze nie doświadczą normalności. W poniedziałek pierwszego marca w życie weszła nowelizacja ministerstwa edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty. Zgodnie z nią, do 14 marca w całej Polsce pozostaną zawieszone zajęcia stacjonarne dla dzieci i młodzieży. Również schroniska młodzieżowe nie będą mogły funkcjonować. Wszystko to, rzecz jasna, w imię „zpaobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”.

Polsat News

REKLAMA

Komentarze