Kiedy koniec pandemii? Miliarder zapowiada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Gates Notes

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu i jeden ze sponsorów COVAX, globalnego programu szczepień przeciwko koronawirusowi, w rozmowie z CNN przedstawił swoje teorie i przewidywania nt. końca pandemii.

  • Zdaniem Billa Gatesa na jesieni 2021 roku Amerykanie będą mogli wrócić do “prawie normalnego życia”.
  • Pełne zniesienie obostrzeń miliarder przewiduje na koniec 2020 roku.
  • Gates powstanie pierwszej szczepionki na koronawirusa w ciągu zaledwie roku ocenił mianem “cudu”.
  • Jego zdaniem świat nie robi „wystarczająco dużo, aby szybko uporać się z pandemią”. Podkreślił, że proces szczepień postępuje za wolno, a ponadto preparaty są nierównomiernie rozdysponowane pomiędzy kraje bogatsze i biedniejsze.
  • Zobacz także: Szaleńcze tempo Brytyjczyków. Zaszczepiono już 20 mln osób!

Jego zdaniem, koniec pandemii i powrót do normalnego życia będzie możliwy tylko dzięki masowemu zaszczepieniu ludzi na koronawirusa. Jak ocenił, Amerykanie do “prawie normalnego” życia będą mogli powrócić na jesieni tego roku.

Choć Gates powstanie pierwszej szczepionki na koronawirusa w ciągu zaledwie roku ocenił mianem “cudu”, to wyraził zastrzeżenia co do tempa działań społeczności międzynarodowej w tej sprawie. Jak stwierdził, świat nie robi „wystarczająco dużo, aby szybko uporać się z pandemią”. Podkreślił, że proces szczepień postępuje za wolno, a ponadto preparaty są nierównomiernie rozdysponowane pomiędzy kraje bogatsze i biedniejsze.

Według Billa Gatesa na całkowite zniesienie obostrzeń trzeba będzie poczekać do drugiej połowy 2022 roku. Zaznaczył jednak, że wszystko może się zmienić, jeśli pojawią się nowe mutacje koronawirusa, które pokonają szczepionki.

nczas.com

POLECAMY