Sejm zajmie się projektem ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
partia sejm polska

fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY / fot. Piotr Drabik via Foter.com / CC BY

Marszałek Sejmu skierowała w lutym obywatelski projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” do pierwszego czytania. Oznacza to, że posłowie jeszcze w lutym bądź w marcu będą musieli zająć się ustawą o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej oraz zastąpieniu jej nową międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

  • Na rozpatrzenie przez Sejm czeka obywatelski projekt ustawy „Tak dla rodziny, nie dla gender”.
  • Zakłada on wypowiedzenie przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej oraz zastąpienie jej nową międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.
  • Marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała inicjatywę do pierwszego czytania.
  • Zgodnie z regułami parlamentarnymi procedowanie powinno rozpocząć się w najbliższym czasie.
  • Zobacz także: Będzie więcej swobody dla edukacji domowej? Sejm rozpatruje projekt

– Wypowiedzenie Konwencji to wielka szansa, by powstrzymać skutki wprowadzanej ideologii, które coraz wyraźniej obserwujemy w wielu państwach zachodniej Europy. Są to: agresywna indoktrynacja dzieci w szkołach, ich wulgarna seksualizacja czy niszczenie sportu kobiecego poprzez wprowadzanie do damskiej rywalizacji sportowej mężczyzn, którzy określają się jako kobiety. Już dzisiaj ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych za prezydentury Joe Bidena. To są skutki wprowadzenia ideologii gender do obowiązującego prawa – podkreśliła na antenie Radia Maryja dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna”.

– Konwencja Stambulska to po prostu potoczna nazwa międzynarodowej konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nazwa jest przewrotna, bo pod pretekstem walki z przemocą domową wprowadza do systemu prawnego perspektywę gender, której podstawowym założeniem jest sprowadzenie kobiecości i męskości do roli „kulturowych stereotypów”. Efektem takiego założenia jest uderzenie w rodzinę, która przez ideologów gender jest przedstawiana jako przestrzeń, w której rozwija się przemoc, a jej członkowie doświadczają opresji – zaznaczyła.

Realna walka z przemocą a nie ideologiczna presja

– Akcję zbiórki podpisów pod inicjatywą (wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – przy. red.) rozpoczął Instytut Ordo Iuris wraz z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym. Włączyły się w nią liczne środowiska i organizacje prorodzinne. Działania od początku są wspierane przez polskich księży biskupów. To ogromnie ważna ustawa i prace parlamentarne. Jest to wielka szansa na powrót zdrowego rozsądku do naszego porządku prawnego – przypomniała.

– Ważne jest, by system był oparty nie na oderwanych od rzeczywistości ideologicznych pomysłach Konwencji Stambulskiej, ale na zapobieganiu przemocy i realnym wsparciu ofiar – podkreśliła. – Jestem niestety pewna, że w najbliższych dniach będziemy świadkami zmasowanego ataku części mediów na wszystkich przeciwników ideologii gender. Te media znowu będą przekonywać opinię publiczną, że sprzeciw wobec Konwencji Stambulskiej oznacza popieranie przemocy domowej. Tak jest o wielu lat – oceniła.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY