Niedzielski zapowiada regionalizację obostrzeń w trakcie kolejnej fali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@MZ_GOV_PL

Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział powrót do obostrzeń sprzed dwóch tygodni. Rząd postanowił jednak, że na początku trzeciej fali zakażeń koronawirusem będzie stosowana regionalizacja restrykcji. Pierwszym województwem, gdzie ponownie zostaną zamknięte hotele i baseny jest warmińsko-mazurskie. Wchodzi również obowiązek zakrywania twarzy wyłącznie maseczkami.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami do mediów rząd postanowił jednak wrócić do obostrzeń sprzed 12. lutego, gdzie w ograniczony sposób uruchomiono m.in. hotele, baseny, kina czy stoki narciarskie. Podczas środowej konferencji prasowej, Minister Zdrowia przekazał opinii publicznej szereg nowych rozwiązań wprowadzanych przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Niedzielski obecny, a zarazem nieobecny na konferencji

Minister Adam Niedzielski przekazując złe informacje dla tysięcy pracowników, pracodawców i milionom Polakom był w trakcie konferencji prasowej nieobecny na sali. Sam briefieng prasowy został przeprowadzony za pomocą łącza internetowego, gdzie obraz ministra był wyświetlany na ściance.

Rząd zastosował regionalizacje obostrzeń i od najbliższej soboty tj. 27. lutego do województwa warmińsko-mazurskiego wrócą restrykcje, które były jeszcze do niedawna stosowane w całej Polsce – “Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe” – zakomunikował Niedzielski.

Minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu obowiązkowej kwarantanny od 27 lutego dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji. Z tej reguły wyłączone są osoby, które przyjęły już dwie dawki szczepionki na koronawirusa.

Zasłonięta twarz wyłącznie maską

Od kilku dni w mediach zapowiadano, że rząd może wprowadzić obowiązek noszenia wyłącznie maseczek chirurgicznych na twarzy. Jednocześnie sam minister zdrowia podkreślił, że przyłbice czy chusty nie są do końca skuteczne w ochronie przed wirusem.

Adam Niedzielski zapowiedział, że od soboty będzie obowiązywał obowiązek zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczkami – “Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic” – podkreślił zarazem, że resort rekomenduje stosowanie maseczek chirurgicznych, choć do użytku dopuszczono różne materiały.

Padła również informacja w sprawie zbliżających się matur. Uczniowie z województwa warmińsko-mazurskiego, podchodzący w tym roku do egzaminu dojrzałości mogą spodziewać się przesunięcia terminu. Ostateczne decyzje w najbliższym czasie przedstawi Minister Edukacji, Przemysław Czarnek.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY